Acerola
Acerola

Aktualizacja: 15 września 2022

Właściwości kwasu hialuronowegoPamiętasz jak Twoja skóra wyglądała gdy miałaś 20 lat? Była gładka, elastyczna i potrafiła zgromadzić optymalną, potrzebną ilość wody. Odpowiada za to dość specyficzny system opracowany przez naturę, zapobiegający naturalnemu parowaniu. Nasz organizm sam produkuje kolagen i kwas hialuronowy. Istotą problemu jest jednak to, że po 25 roku życia zmniejsza się produkcja tych substancji i właściwości kwasu hialuronowego oraz kolagenu nie są już tak wyczuwalne. 

Właściwości kwasu hialuronowego

Organizm osoby mającej 40 lat produkuje 40% potrzebnego kwasu i kolagenu, a u kobiety w wieku 60 lat jest to już tylko 10%. W rezultacie oddziaływanie kolagenu i kwasu hialuronowego nie działa tak jak należy. Skutek to pozbawiona elastyczności i pełna zmarszczek skóra.

Ale nie martw się. Dzięki bardzo skutecznej tabletce z kwasem hialuronowym możesz przywrócić swojej skórze młody wygląd. Kwas ten jest obecny w całym ciele człowieka np. w oczach, chrząstkach i stawach, a w szczególności w naszej skórze (aż ok. 50%). Jest on wytwarzany przez komórki tkanki łącznej w tkance podskórnej. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem komórek skóry leżącej między materiałem wypełniającym (macierz tkanki łącznej) i oddziałuje między innymi na włókna kolagenowe. Fascynującym aspektem kwasu hialuronowego jest to, że z uwagi na zdolność wiązania wody, jej zawartość w organizmie może zwiększyć się wiele razy, tak jak w ’’gąbce’’, a tym samym nawadnia on skórę od wewnątrz. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego nasza skóra otrzymuje nową świeżość i wygląda młodziej. Bez względu na wiek!

Gojenie się ran oraz blizn

Badania dermatologiczne wykazały, że kwas hialuronowy szczególnie wygładza widoczne zmarszczki na czole, ustach i wokół nosa. Dlatego nie dziwi nas fakt, że kwas hialuronowy jest bardziej popularną bronią przeciw starzeniu się niż skalpel. Pierwotnie kwas ten stosowany był w medycynie, np. do leczenia ran i blizn. A to dlatego, że kwas hialuronowy stymuluje powstawanie komórek, a tym samym sprzyja migracji nowych komórek skóry i pobudza czynnik wzrostu w obszarach gdzie doszło do zranienia. Rezultaty są zaskakujące. Nawet bardzo. Ciężko gojące się blizny stają się mniej widoczne.

Stawy

Badania wykazały również, że kwas hialuronowy odtwarza powierzchniowe warstwy chrząstki stawowej i może sprzyjać kompresji komórek chrząstki. Wykazano także, że kwas hialuronowy stymuluje rozwój tkanki chrzęstnej. Kwas ten jest głównym składnikiem płynu stawowego i działa jak smar podczas ruchów.

Zobacz również: Kwas hialuronowy – naturalny sposób na ból kolan.

Skóra

Metabolizm kwasu hialuronowego następuje bezpośrednio w tkance podskórnej. Jest to również miejsce, gdzie produkowany jest w sposób naturalny. Tutaj następuje tworzenie się sieci kolagenowej z kwasem hialuronowym. Mówiąc o wodzie: najbardziej ekscytującą rzeczą jest kwas hialuronowy, który może wiązać, jak już wcześniej wspomniano, niezwykle duże ilości wody. Fałdy i zmarszczki ulegają znacznej redukcji i stają się mniej widoczne. Efekt świeżej skóry pojawia się niemal natychmiast po zażyciu pierwszej kapsułki.

Zobacz również: Kwas hialuronowy – naturalne odmładzanie skóry.


Kwas hialuronowy bioalgi


Tabletki z kwasem hialuronowym

Ważne jest, aby upewnić się z czego powstaje kwas hialuronowy. Zazwyczaj jest on pozyskiwany z grzebienia koguta. Jednak kwas hialuronowy bioalgi jest produktem fermentacji materiałów roślinnych (nie są to grzebienie koguta). Ta metoda produkcji nie tylko gwarantuje, że produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, ale również gwarantuje, że cząsteczki kwasu hialuronowego są dobrze przyswajane przez organizm.

Wyniki badań klinicznych (od 2004) wykazały, że kwas hialuronowy jest wchłaniany po podaniu pojedynczej doustnej dawki i jest kierowany do organów, takich jak skóra i stawy. Dodatkowo, właściwości kwasu hialuronowego wzbogacono również w cenny granat.
Granat zawiera jeden z najbardziej skutecznych, naturalnych przeciwutleniaczy, który został naukowo odkryty w ostatnich latach. Owoc ten wspiera regenerację skóry. Wyniki widoczne są już po kilku tygodniach.

Polecane produkty

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Chemik, 2/2012.
  2. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013.
  3. Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk, Farmacja Współczesna, 7/2014.
  4. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Biotechnology and Food Science, 2/2011.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami