Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 3 października 2020

Kiedy najlepiej przyjmowac suplementy ze SpirulinaWłaściwa suplementacja to nie tylko kwestia wyboru właściwego preparatu, ale także odpowiednie jego przyjmowanie. W przypadku alg Spirulina pytania są dwa: czy suplement należy przyjmować na czczo, w trakcie posiłku, czy po, a także czy najlepsze efekty osiąga się przy podaniu rano, w południe czy wieczorem.

O jakiej porze dnia?

Optymalnym rozwiązaniem jest podzielenie dziennej porcji suplementu na trzy do pięciu dawek przyjmowanych z każdym posiłkiem. Takie postępowanie jest uzasadnione zmianami w metabolizmie, które zachodzą w ciągu doby. Ponieważ poszczególne procesy biologiczne odbywają się z różną intensywnością o różnych godzinach, idealnie będzie przyjmować porcję Spiruliny rano, w południe i wieczorem, aby zawsze dostarczać do organizmu komplet niezbędnych składników odżywczych. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że wiele z pożytecznych związków nie może być magazynowanych – albo zostaną wykorzystane bezpośrednio po strawieniu, albo wydalone, w związku z czym przy przyjęciu całej dawki Spiruliny rano, wieczorem chwilowy niedobór wybranych związków chemicznych może nie pozwolić na zachodzenie niektórych procesów biochemicznych z maksymalna wydajnością.

Spirulina przed posiłkiem, w trakcie czy po?

Choć nie przeprowadzono żadnych badań na temat skuteczności suplementacji prowadzonej przed, w trakcie i po posiłku, można spodziewać się, że pewne niewielkie różnice mogą się w określonych przypadkach pojawić. Wynika to z faktu, że w poszczególnych fazach posiłku organizm działa nieco inaczej.

  • Przed posiłkiem (około 20-30 minut) w przypadku osób stosujących Spirulinę jako suplement wspomagający odchudzanie. Jest to czas potrzebny błonnikowi na naciągnięcie wilgoci i zwiększenie objętości. W praktyce jednak porcja Spiruliny jest na tyle mała, że nie jest to szczególnie ważny aspekt. Zupełnie inaczej jednak rzecz ma się z enzymami alg – zostaną one uwolnione nieco wcześniej, więc organizm będzie już wyposażony na przykład w substancje potrzebne w czasie trawienia i spalania, w tym w przeciwutleniacze.
  • W trakcie posiłku – to dobre rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że ani tabletki, ani tym bardziej sproszkowane algi nie są przesadnie smaczne. A ponieważ w trakcie jedzenia dochodzi do intensywnego wydzielania soków trawiennych i enzymów, teoretycznie właśnie w ten sposób maksymalizuje się ilość uwalnianych korzystnych związków chemicznych.
  • Po posiłku przyjmuje się Spirulinę w celu zapewnienia sobie zastrzyku energii. Kiedy treść pokarmowa jest już dość dobrze przetrawiona, zwalnia produkcja enzymów i trawienie staje się powolniejsze. Dzięki temu Spirulina jest powoli rozkładana na części pierwsze, a organizm może wykorzystać większość odzyskanych cząsteczek skupiając się już nie na samym trawieniu, ale przeznaczając większe zasoby na transport pozyskanych z pokarmem substancji odżywczych.

W praktyce najważniejsze jest nie to, aby stosować Spirulinę o jakiejś konkretnej porze. Nie jest to antybiotyk i pominięcie dawki nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Jednak w suplementacji systematyczność jest ważna, najlepiej więc wypracować własny system i się go trzymać.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...