Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 26 listopada 2020

Najlepsza Spirulina dostępna na rynkuNajlepsza Spirulina dostępna na rynku to taka, która charakteryzuje się wysoką jakością i całkowitym bezpieczeństwem. Marek producentów preparatów, których głównym składnikiem jest Spirulina, jest wielu. Jednak godnych uwagi najwyżej kilku, a z nich można bez trudu wskazać jednego z najlepszych. Jest to według wszelkich dostępnych źródeł firma Febico, światowy lider w produkcji alg i innych naturalnych suplementów diety. Dlaczego najlepsza Spirulina jest od Febico? Podpowiadamy.

Najlepsza Spirulina na rynku

Oczywiście osąd, że algi od Febico to najlepsza Spirulina na rynku, hodowana i dostarczana w postaci suplementu diety, wymaga uzasadnienia. Nie bez powodu przyjęło się, że osoby zwracające szczególną uwagę na jakość produktu powinny zapoznać się z ofertą właśnie tej firmy. Poniżej przedstawiamy argumenty potwierdzające jakość, bezpieczeństwo i skuteczność Spiruliny firmy Febico.

Uprawa

Febico prowadzi uprawy alg w naturalnych zbiornikach, których struktura idealnie odpowiada ich wymaganiom. To ważne, ponieważ mało optymalne warunki prowadzą do uruchomienia mechanizmów obronnych tych alg. Zaliczyć można do nich np. wytworzenie pewnych zbędnych lub wręcz szkodliwych dla ludzi substancji chemicznych w ich komórkach. Ze względu na to, że Febico swoje uprawy prowadzi w klimacie, w którym Spirulina naturalnie występuje, ryzyko powstania takich niekorzystnych wariantów jest praktycznie żadne.

Kontrola jakości

Ścisła kontrola jakości jest w każdym przypadku na wagę złota. Spirulina Febico jest poddawana kontroli przez laboratorium zakładowe, co stanowi pierwszy krok i zapewnia go większość producentów. Cechą charakterystyczną jest natomiast regularne badanie wszystkich partii w uznanych laboratoriach zewnętrznych, które znane są z rygorystycznego prowadzenia testów. Nie są to tak zwane „badania sponsorowane”, w których wynik jest znany jeszcze przed ostatecznym wyborem testów do przeprowadzenia.

Spirulina z pozytywną opinią GIS

Certyfikaty

Certyfikaty i atesty w świece suplementów znaczą wiele. Oczywiście nie wszystkie programy certyfikacyjne naprawdę świadczą o wysokiej jakości wyrobów. Jednak żeby zdobyć tyle wyróżnień, ile przyznano marce Febico, naprawdę trzeba wprowadzać na rynek produkt najwyższej jakości. To ważne, ponieważ produkty spożywcze, a do takich zalicza się suplementy diety, nie podlegają tak ścisłej kontroli państwowych agencji jak leki i trzeba na jakiejś podstawie wyrobić sobie przekonanie, że są one bezpieczne. Certyfikaty Febico naprawdę o tym świadczą.

Rozerwana ściana komórkowa

Perforowana (rozerwana) ściana komórkowa to warunek niezbędny uwolnienia jakichkolwiek związków biologicznie czynnych z komórek algi Chlorella. Febico to jedna z trzech marek, które posiadają patenty na różne metody perforacji ścian komórkowych Chlorelli. W tym przypadku mówimy o metodzie skutecznej w ponad 97%. Pokazuje to, że nie tylko skupiają się na jakości jednego produktu jak Spirulina, ale również innych takich jak właśnie Chlorella. Oznacza to, że praktycznie wszystkie komórki tej algi są dostępne dla ludzkich enzymów trawiennych. Gdyby tak nie było, Chlorella nie mogłaby wywrzeć większego działania. W przypadku dwóch innych marek, które oferują rozerwaną ścianę komórkową w Chlorelli jako suplement, skuteczność metod otwierania oscyluje w granicach 60-70%, więc znacznie niżej.

Zobacz również: Spirulina i Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową.

Doświadczenie

Doświadczenia też nie da się ignorować. Opinie ludzi, którzy przyjmują Spirulinę Febico, są w zdecydowanej większości pozytywne, natomiast w przypadku innych marek bywa z tym bardzo różnie. To ważne, ponieważ poza certyfikatami właśnie opinie innych osób są najskuteczniejszym potwierdzeniem właściwości i jakości suplementów diety. Febico może się poszczycić najlepszą opinią, więc nawet mimo wysokiej ceny preparatu warto sięgnąć właśnie po niego, a nie po tańszy, ale krytykowany zamiennik niższej jakości, co dopiero wychodzi po zakupie.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach Febico - 100 % naturalne witaminy i minerały
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku Febico - 100% naturalna
Spirulina jest naturalną algą, która uzupełnia niedobory ważnych dla organizmu składników odżywczych. W jej składzie znajduje się m.in. białko, minerały, witaminy. Wspomaga działanie układu odpornościowego, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Tang G., Suter P., Vitamin A, Nutrition, and Health Values of Algae: Spirulina, Chlorella, and Dunaliella, Journal of Pharmacy and Nutrition Sciences, 1/2011.
  2. Capelli B., Cysewski G., Potential health benefits of spirulina microalgae, Natura Foods, 9/2010.
  3. Kumari D., Babitha B., Jaffar S., Prasad M., Ibrahim M., Siddque M., Khan A., Potential health benefits of spirulina platensis, Pharmanest, 2/2011.
  4. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 1/2016.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami