Wyprzedaż wiosenna
Wiosenna wyprzedaż

Aktualizacja: 24 października 2020

W jakich typach treningu sięgnąć po SpirulinęSpirulina to jeden z najmodniejszych obecnie suplementów wśród osób ćwiczących zawodowo lub amatorsko uprawiających różne sporty. Jednak nie w każdym przypadku korzyści z suplementacji będą równie duże.

Spadek masy a Spirulina

W treningach obliczonych na zgubienie zbędnych kilogramów Spirulina nie może być traktowana jak reklamowane na szeroką skalę środki odchudzające, które według marketingowców mają zrzucić przykładowo 10 kilogramów w tydzień (co jest oczywiście nieprawdą, ale w dalszym ciągu wiele osób daje się niestety nabierać). Nie znaczy to oczywiście, że Spirulina nie działa, jednak na pewno nie jest to spalacz tłuszczu. Pozwala ona regulować metabolizm i usuwać w naturalny sposób zbędne produkty przemiany materii , a także oczyszcza organizm. Dzięki temu wszystkiemu masa ciała zostanie zmniejszona oraz będzie można odczuwać tzw. “lekkość”. Oczywiście, Spirulina ma również znaczenie dla utrzymania właściwego poziomu wszystkich minerałów, a to ważne, jeśli wraz z treningami wprowadzona zostaje dieta redukcyjna, a więc w przypadku tego treningu Spirulina pełnić będzie również rolę wspomagającą.

Ważne pierwsze sesje treningowe

Pierwsze sesje treningowe, nawet jeśli nie są szczególnie intensywne, są dla organizmu sporym obciążeniem. W wielu przypadkach jest to bowiem dość radykalny przeskok. Od siedzącego trybu życia do kilkudziesięciominutowego wysiłku. Zanim organizm przyzwyczai się do nowego rytmu pracy i odpowiednio wyreguluje wszystkie szlaki metaboliczne, pojawi się zagrożenie niedoborem niektórych pierwiastków. Warto zresztą pamiętać o tym, że homeostaza, czyli równowaga dynamiczna, w której stanie organizm jest utrzymywany, po zbyt dużym wychyleniu nie zostanie utrzymana. Efektem tego są wymioty, rozregulowanie pracy układu pokarmowego i związana z tymi objawami utrata ważnych minerałów. W tym okresie Spirulina działa przede wszystkim tonizująco i jako donor minerałów. Duże znaczenie będą miały też przeciwutleniacze, bo ilość własnych antyoksydantów w organizmie będzie dość niska, natomiast w czasie treningu znacząco zwiększa się produkcja wolnych rodników, więc warto poprzez suplementację Spiruliną zadbać o ochronę przed nimi.

Spirulina po przerwie

Zjawisko pamięci mięśniowej pozwala szybko odzyskać dobrą formę nawet po dość długiej przerwie. Wszystko dlatego, że w naturalnie wielojądrzastych komórkach mięśni szkieletowych w czasie treningu tworzone są nowe, kolejne jądra, które dostarczają później informacji genetycznej do budowy włókien mięśniowych. W czasie przerwy w ćwiczeniach te dodatkowe mięśnie zanikają, ale jądra pozostają w komórkach. Suplementacja Spiruliną po powrocie do planu treningowego ma za zadanie przede wszystkim uzupełnić białka niezbędne do szybkiej odbudowy potrzebnych włókien mięśniowych. Mówiąc obrazowo – fabryki komórkowe są gotowe do odtworzenia masy mięśniowej, ale potrzeba materiału, z którego można budować. Spirulina jako bogate źródło pełnowartościowego białka świetnie sprawdza się w tym okresie treningu. Oczywiście także w trakcie regularnych ćwiczeń obliczonych na przyrost masy mięśniowej warto sięgnąć po ten suplement, ale po dłuższej przerwie jest to szczególnie ważne. Jeśli Spirulina ma być użyta jako źródło białka, najlepsze efekty uzyska się przyjmując tę algę tuż po zakończonej sesji treningowej, kiedy organizm przystępuje do naprawy mikrouszkodzeń włókien mięśniowych (popularnie nazywane zakwasami) i wytworzenia nowych miofibrylli.

Polecane produkty

Spirulina proszek
Spirulina jest naturalną algą, która uzupełnia niedobory ważnych dla organizmu składników odżywczych. W jej składzie znajduje się m.in. białko, minerały, witaminy. Wspomaga działanie układu odpornościowego, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami