Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 15 września 2022

Nici hialuronoweNici hialuronowe to specyficzny sposób podawania kwasu hialuronowego na skórę. Wprowadza się go zgodnie z wektorami napięcia skóry bardzo cienkimi liniami (stąd nazwa „nici”). W ten sposób dodaje się kwas hialuronowy w te miejsca, w których najbardziej go brakuje i tak, aby jak najpełniej wspomagał pracę skóry przy ruchach mimicznych.

Jaki kwas do zabiegu?

Nici hialuronowe wykonuje się z bardzo różnych typów kwasu. Te najlepsze są w 99% zgodne z kwasem hialuronowym produkowanym przez organizm, ale też najszybciej się wchłaniają. Nieco silniej zmienione laboratoryjnie cząsteczki o zwiększonej masie cząsteczkowej wchłaniają się dłużej. Tak naprawdę jednak to lekarz musi podjąć decyzję o zastosowaniu konkretnego preparatu, ponieważ poszczególne typy kwasu hialuronowego różnią się od siebie zdolnością powodowania odczynów alergicznych, precyzją podania i wieloma innymi czynnikami.

Dlaczego nici hialuronowe a nie podanie obszarowe?

Nici hialuronowe to metoda niezwykle precyzyjna. Kwas hialuronowy podaje się zgodnie z wektorami napięcia skóry, a więc dokładnie w tych miejscach, w których powstaje napięcie i wzdłuż linii, które są najbardziej narażone na utratę jędrności. Efekt jest bardziej naturalny niż przy zastosowaniu kwasu hialuronowego jednocześnie na większą powierzchnię. Przy okazji zabieg ten stanowi o wiele mniejsze obciążenie dla organizmu. Mimo że dobrej jakości kwasy hialuronowe nie uczulają i nie są traktowane jako ksenobiotyki, zawsze dla organizmu nagłe pojawienie się w tkankach sporej ilości nowych substancji jest obciążeniem.


Kwas hialuronowy bioalgi


Wskazania i trwałość zabiegu

Nici hialuronowe to sposób na pozbycie się drobnych zmarszczek, podniesienie kącika oka lub odbudowę dolnej powieki. Tą metodą usuwa się również napięcie skóry policzków i czoła, a także dokonuje wizualnej poprawy owalu twarzy.
W zależności od rodzaju użytego kwasu oraz kondycji skóry trwałość efektów oceniana jest na 4-12 miesięcy. Dobrze przygotowana, a więc oczyszczona, odżywiona i pracująca prawidłowo skóra o wiele korzystniej przyjmuje kwas i dłużej zachowuje poprawiony wygląd.
Co ważne, dla maksymalizacji trwałości zabiegu, nici hialuronowe wykonuje się z kwasu syntetycznego, usieciowanego. Jest to substancja, która wywołuje odczyn alergiczny u mniej więcej 1% populacji, więc przed poddaniem się zabiegowi należy wykonać test uczuleniowy. Zabiegu nie wykonuje się również na bliznach i w przypadku osób z niewyrównaną cukrzycą.

Nici hialuronowe to nie wszystko

Metody precyzyjne, takie jak nici hialuronowe, bardzo często łączy się z medycyną estetyczną większych powierzchni skóry, na przykład z wolumetrią policzków lub usunięciem głębokich zmarszczek mimicznych na czole. Rzadko jednak wykonuje się wszystkie zabiegi w tym samym dniu. Plan zabiegów ustalany jest indywidualnie przez lekarza, który podejmuje decyzję na podstawie analizy stanu skóry pacjenta. Należy także pamiętać, że utrwalenie efektu można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów kosmetycznych i preparatów już po zabiegu.

Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami