Aktualizacja

Suplementacja - rozwaga przede wszystkimNaturalna suplementacja to nierzadko część naszej diety, ale powinna być spożywana z rozwagą. Pomimo iż środki naturalne, suplementy diety oraz zioła zostały wielokrotnie przebadane. Oczywistym jest, że potrafią znacznie poprawić zdrowie, jednak powinniśmy uważać przy ich stosowaniu, a także szczególną uwagę zwracać jakie jest ich źródło pochodzenia.

Z tego też względu zalecana jest konsultacja z lekarzem w sprawie suplementacji diety zwłaszcza u osób:

  • które chcą zastąpić konwencjonalną medycynę suplementami diety;
  • które biorą lekarstwa;
  • są w ciąży, bądź planują mieć dziecko;
  • chcą podawać suplementy także swoim dzieciom.

Suplementacja – na co uważać?

Pamiętajmy o tym żeby nie przekraczać zalecanych dawek, jeżeli na opakowaniu wyraźnie jest to zaznaczone. Jeżeli podczas suplementacji wystąpią niepożądane skutki uboczne, należy zaprzestać ich stosowanie i skontaktować się z lekarzem. Uważajmy na to co bierzemy. Niektóre z suplementów diety mogą wchodzić w interakcje z lekami, zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Na przykład popularny korzeń żeń-szenia potęguje efekty używania kofeiny, co może być niepożądanym skutkiem.

Starajmy się być odrobinę krytycznym wobec reklam. Nie dajmy się nabierać na każde hasło, które znajduje się na opakowaniu. Chodzi tu o stwierdzenia w stylu – “wyleczy choroby”. Suplementy to dodatki mające na celu uzupełnić niedobory witamin, minerałów i innych substancji odżywczych, wpływając na ogólną poprawę zdrowia. Tym właśnie różnią się od leków, których zadaniem jest leczyć choroby. Nie znaczy to jednak, że nie zdarzają się przypadki wyleczenia po stosowaniu suplementów diety. Ważnym jest jednak, aby nie traktować suplementu jak lekarstwa i nie wierzyć w takie zapewnienia marketingowców.

Kupując produkty nieznanej nam firmy, sprawdźmy jaka jest jej pozycja na rynku, jaka jest o niej opinia, a także czy posiada niezbędne zezwolenia. W przeszłości, zwłaszcza w innych krajach świata zdarzało się, że niewielkie firmy farmaceutyczne zaniedbywały badania nad swoimi produktami i wypuszczały na rynek produkty niepewne, o niezbadanym do końca działaniu.

Suplementacja – podsumowanie

Stosujmy suplementy lecz z rozwagą. Z pewnością są one bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy brakuje nam składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy jednak przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby czerpać jak największe korzyści z suplementacji.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...