Mydło Aleppo - właściwości, które warto wykorzystaćMydło Aleppo nie należy do łatwo dostępnych produktów kosmetycznych. Mimo to bardzo łatwo znaleźć można jego tańsze zamienniki. Jednak czy naprawdę warto? Pomimo swej niskiej dostępności, a także dość wysokiej ceny, tysiące kobiet pokochały ten produkt. Co takiego w sobie kryje i jakie wykazuje właściwości? Przyjmy się bliżej mydłu Aleppo.

Kilka słów na temat historii …

Mydło Aleppo odkryte zostało przez Fenicjan. Było ono jednym z pierwszych mydeł w historii, przez co uznawane jest za matkę wszystkich środków myjących. Produkowane jest już od ponad 2000 lat w rejonach Syrii, a dokładnie w miejscowości Aleppo.

Produkt ten wytwarzany jest w specjalnych kadziach, w których panują wysokie temperatury. Mydło Aleppo powstaje poprzez zmieszanie oleju laurowego oraz oliwy z oliwek. Do tej mieszaniny dodawana jest naturalna zasada oraz woda w celu zespolenia mydła. Tak przygotowany produkt pozostawia się do ostygnięcia, a następnie formuje się w kostki. Końcową fazą produkcji jest proces suszenia mydeł w specjalnie wentylowanych piwnicach przez około 9 miesięcy. Poprzez tak długi okres produkcji mydło staje się bardzo twarde. Dzięki ciągle niezmiennej recepturze oryginalne mydło Aleppo jest w 100% naturalnym produktem wysokiej jakości.

Mydło Aleppo – właściwości

Głównym składnikiem mydła Aleppo jest oliwa z oliwek oraz olej laurowy. Ważną informacją jest fakt, że w jego składzie nie występują żadne kompozycje zapachowe, barwniki i co istotne konserwanty. Mydło to przeznaczone jest do każdego typu cery, również tej alergicznej i wrażliwej. Obecna w nim oliwa z oliwek natłuszcza i pielęgnuje skórę. Z kolei olej laurowy znany jest ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, oczyszczających, ściągających oraz antyseptycznych. Z tego względu często polecany jest osobom mającym problem ze skórą oraz tzw. trądzikiem pospolitym. Dodatkową właściwością mydła Aleppo jest skuteczność w przypadku egzemy, łuszczycy, stanów zapalnych czy podrażnień.

Mydło Aleppo – zastosowanie

1. Włosy.

Mydło Aleppo idealnie sprawdzi się jako odżywcza maska do włosów. Najbardziej powszechną formą tego kosmetyku jest kostka. Choć może występować również w postaci płynnej, płatków mydlanych lub tradycyjnej maseczki.

2. Problemy intymne.

W mydle Aleppo można również wykonać pranie, jeśli dotyczy nas problem często nawracających infekcji intymnych.

3. Pielęgnacja cery.

Produkt ten idealnie sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Wykazuje bowiem właściwości antyseptyczne, oczyszczające, ściągające i łagodzące. Jeśli dotyka nas problem trądziku pospolitego warto skorzystać z jego właściwości pielęgnacyjnych. Mydło dokładnie oczyści z wszelkich zanieczyszczeń, usunie nadmiar sebum oraz zadziała na skórę antybakteryjnie.

4. Golenie i kąpiel.

Mydło Allepo można stosować również jako naturalny środek do golenia. Dzięki jego właściwościom antyseptycznym będzie działać łagodząco na podrażnioną skórę. Dodatkowo wykorzystywane jest do kąpieli niemowląt.

Gdzie można kupić mydło Aleppo?

Produkt ten znaleźć można m.in. w sklepach z asortymentem pochodzenia arabskiego oraz w sklepach i drogeriach internetowych specjalizujących się w sprzedaży tego rodzaju próduktów. Można je również dostać w sklepach z kosmetykami ekologicznymi.

Jak należy wybierać mydło Aleppo?

  • 5-10% mydło bardzo delikatne, zalecane szczególnie skórze wrażliwej i suchej
  • 10-20% mydło najbardziej powszechne, idealne dla cery mieszanej i normalnej
  • 30-40% posiada silne właściwości antybakteryjne, przeznaczone głównie dla cery trądzikowej
  • 40% i więcej posiada najsilniejsze właściwości antyseptyczne
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...