Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Promocja Black Friday Spirulina Febico 1+1 Gratis

Aktualizacja: 1 listopada 2020

Zioła na nerki - jakie wybrać?Nerki to narząd, który spełnia bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Stanowi on m.in. filtr oczyszczający nas z toksyn. Jednak oprócz nerek, które zaliczane są do układu moczowego, należy dbać również o wszystkie narządy do niego należące, a więc o pęcherz czy drogi moczowe. Jak to we właściwy sposób robić? Dziś przedstawiamy jakie zioła warto stosować w przypadku dolegliwości układu moczowego.

W tego rodzaju problemach warto na początku wdrożyć naturalne leczenie, a więc leczenie ziołami. Działanie roślin na układ moczowy polega na usuwaniu wody z organizmu poprzez zwiększenie ilości wydalanego moczu bez zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu. To pomaga zniwelować m.in. stan zapalny dróg moczowych.

Ponadto działanie moczopędne pozwala pozbyć się toksyn, które często zalegają w naszym organizmie wspomagając jego oczyszczanie. Dodatkowo spożywanie dużych ilości płynów w połączeniu z działaniem moczopędnym ziół powoduje zwiększony przepływ moczu w układzie moczowym rozbijając tym złogi w organizmie i eliminując obecne tam bakterie.

Warto jednak wiedzieć, że zioła pomocne są przede wszystkim w lekkich zaburzeniach układu moczowego, nie stanowią one głównego środka leczniczego. Mogą również wspomóc terapię wskazaną przez lekarza prowadzącego.

Zioła na nerki – jakie wybrać?

1. Lubczyk ogrodowy.

Lubczyk należy do jednych z podstawowych ziół wykazujących korzystne właściwości na układ moczowy. Wytwarzany z niego odwar wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu usuwane są z organizmu zbędne produkty przemiany materii takie jak mocznik czy kwas moczowy.

2. Mniszek pospolity.

Pozyskiwany z korzenia, ziela, kwiatu i liści mniszka sok wykazuje właściwości moczopędne i oczyszczające. Sok ten oczyszcza organizm z zalegających toksyn, a także pomaga wyleczyć stan zapalny dróg moczowych. Ponadto może wyleczyć złogi szczawianowe, a także im zapobiegać. Napar z mniszka lekarskiego redukuje obrzęki i pomocny jest w niewydolności nerek.

3. Skrzyp polny.

Ziele skrzypu polnego wykazuje działanie przeciwbakteryjne, regenerujące i moczopędne. Ze względu na swoje właściwości skrzyp polny znalazł zastosowanie w leczeniu kamicy nerkowej, stanów zapalnych dróg moczowych, a także w usuwaniu złogów układu moczowego. Regularne spożywanie skrzypu polnego pomaga utrzymać układ moczowy w dobrej kondycji.

4. Pietruszka zwyczajna.

Pietruszka zwyczajna stanowiła rozwiązanie problemów z układem moczowym już od wielu lat. Wykazuje ona bowiem właściwości przeciwzapalne i oczyszczające, dzięki czemu zapobiega gromadzeniu się piasku w drogach moczowych.

5. Kurkuma.

Dzięki swoim właściwościom detoksykującym kurkuma oczyszcza krew, nerki, a także odtruwa wątrobę. Ponadto posiada ona właściwości przeciwzapalne, które pomocne są w stanach zapalnych dróg moczowych i zakażeniach nerek.

Przygotowanie

1/2 łyżeczki zmielonej kurkumy i 1/2 łyżeczki imbiru należy dodać do 2 szklanek wrzącej wody. Wodę należy gotować przez około 10 minut, a następnie odcedzić. Na koniec warto dodać 1/2 łyżki soku z cytryny oraz syrop klonowy. Tak przygotowany produkt, należy pić regularnie raz dziennie.

Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...