Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki

Aktualizacja: 1 listopada 2020

Zioła na odchudzanieWbrew wszelkim pozorom zioła i picie ich naparów może w znaczny sposób wspomóc walkę z nadmierną ilością kilogramów. Ważne jest, aby zioła były odpowiednio dobrane. Dzięki temu nie tylko przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, ale również wspomogą oczyszczanie organizmu z toksyn. Na jakie zioła warto się więc zdecydować?

Jeśli stosujemy zioła w celu zredukowania zbędnych kilogramów warto wiedzieć, że działamy na nasz organizm wielokierunkowo. Spożywane wykazują bowiem szereg innych właściwości m.in. wzmacniają układ odpornościowy, zwalczają wolne rodniki oraz łagodzą objawy stresu.

Zioła na odchudzanie – jakie wybrać?

1. Krwawnik pospolity.

Krwawnik pospolity zwiększa produkcję soków żołądkowych, a także stymuluje procesy trawienne. Poprawia również przyswajanie w organizmie składników pokarmowych.

Warto jednak przed spożyciem krwawnika pospolitego wykonać próbę uczuleniową, ponieważ zioło to może w niektórych przypadkach wywoływać uczulenia w postaci wysypki. Kolejną rzeczą jest racjonalne spożywanie krwawnika pospolitego. W nadmiarze może powodować zatrucia, które objawiają się bólem głowy oraz otępieniem.

2. Łopian.

Przyrządzane z łopianu napary pobudzają pracę nerek, żołądka oraz jelit. W związku z tym przyspieszają trawienie, a także wspomagają usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

3. Skrzyp polny.

Napary ze skrzypu polnego wykorzystywane są głównie w celu poprawy pracy układu  moczowego. Oznacza to, że stanowi on łagodny i naturalny środek moczopędny. Jednak oprócz takiego działania, bardzo ważną jego funkcją jest poprawa przemiany materii. Takie działanie wywołane jest obecnością w składzie krzemionki, która bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie i wchłaniana jest przewodzie pokarmowym.

4. Szałwia lekarska.

Oprócz właściwości antybakteryjnych szałwia lekarska pobudza działanie soków trawiennych, a także reguluje perystaltykę jelit. Ponadto wykorzystywana jest w różnego rodzaju dolegliwościach układu pokarmowego.

5. Lubczyk.

Napary z lubczyka wykazują działanie moczopędne, a także pobudzają układ trawienny do większej pracy. Dodatkową funkcją jest również łagodzenie bólów brzucha, wzdęć oraz niestrawności.

Inne zioła na odchudzanie:

  • Morszczyn – napary z morszczynu zapobiegają efektu jojo, zwłaszcza u osób, u których występuje problem niedoczynności tarczycy. Jest to bardzo ważne, bowiem choroba ta powoduje niekontrolowany wzrost masy ciała.
  • Rumianek – bardzo korzystnie wpływa na przewód pokarmowy zwiększając produkcję żółci oraz wspomagając pracę wątroby. Spożywanie rumianku wspomaga również trawienie tłustych potraw.
  • Mięta pieprzowa i melisa – zwiększają produkcję soków trawiennych przez co ułatwiają cały proces trawienny w organizmie.
  • Tymianek – ułatwia trawienie, wykazuje działanie bakteriobójcze.
Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami