Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Aktualizacja: 25 października 2020

Pielęgnacja okolic oczuPielęgnacja okolic oczu to ważny element w kosmetologii. Cienka i delikatna skóra oka wymaga szczególnej dbałości z naszej strony. Oczy zdradzają nasze nieprzespane noce, długie godziny spędzone przed monitorem komputera, a także błędy w ich pielęgnacji. Jak o nie dbać, aby wyglądały zawsze pięknie i młodo? Oto kilka sposób na ich pielęgnację.

Pielęgnacja okolic oczu, a preparaty kosmetyczne.

Do pielęgnacji okolic oczu warto wykorzystać następujące preparaty:

Demakijaż

Mleczko, śmietanka, olejek, żel, płyn micelarny, chusteczki nasączone preparatem do demakijażu.

Kremy

Kremy z kolagenem pochodzenia morskiego, wyciągiem roślinnym, z fitohormonami, a także liposomami. Wybierajmy kremy pod oczy, które zawierają duże ilości substancji biologicznie czynnych, a więc: proteiny, ceramidy, lipidy, liposomy, wyciągi ziołowe. Substancje te wykazują dużą skuteczność działania w pielęgnacji okolic oczu.

Żele pod oczy

Polecane szczególnie dla skóry młodej i osób, które nie preferują cięższej konsystencji kremów. Żele zawierają podobne składniki aktywne co kremy, jednak szybciej wnikają w głąb skóry.

Serum pod oczy

To preparaty przeznaczone dla skór dojrzałych. W skład tych kosmetyków wchodzą kompleksy biologicznie czynne o dużo większym stężeniu niż w kremach. Serum posiada też inną konsystencję niż krem, zazwyczaj płynną lub półpłynną. Preparaty typu serum również szybko penetrują w głąb skóry. Dla skór zniszczonych, mało elastycznych zaleca się stosowanie ich codziennie wieczorem. Po wchłonięciu serum, w okolicy oczu można nałożyć krem nawilżający lub rewitalizujący. Dla skór młodszych można stosować serum jako kurację regenerującą 2 lub 3 razy w miesiącu.

Maseczki pod oczy

Są niestety rzadko stosowane w pielęgnacji domowej i zaniedbywane przez firmy kosmetyczne. Niewiele firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie tego rodzaju produkty.

Płatki kolagenowe pod oczy

Są one bardzo ciekawą formą nawilżania i odżywiania skóry pod oczami. Zazwyczaj są specjalnie wyprofilowane na kształt idealnie pasujący pod oczy. Płatki kolagenowe można stosować w przypadku gdy skóra jest przesuszona i potrzebuje szybkiej regeneracji. Polecane są zwłaszcza skórom dojrzałym choć nie jest zabronione stosowanie ich wcześniej np. około 20 roku życia.

Odżywki do rzęs i brwi

Występują często w postaci żelu, olejku lub kremu. Są też pakowane jak tusz do rzęs. Można je stosować codziennie. Jeśli posiada przeźroczystą formę można nałożyć ją przed aplikacją tuszu. Nada wtedy ona rzęsom dodatkowej objętości, wydłuży je, a także będzie pełnić funkcje ochronne. Odżywki można stosować również na brwi.

Pielęgnacja okolic oczu – domowe sposoby

Warto również wspomagać się naturalnymi i domowymi sposobami przeprowadzając pielęgnację okolic oczu. Zaliczyć do nich możemy między innymi okłady z ziołowych herbat na podrażnione oczy. Zaliczamy do nich herbaty z:

  • kopru włoskiego – dla uzyskania efektu rozjaśnienia
  • pietruszki – dla odżywienia i oczyszczenia
  • aronii – w celu niwelacji stanów zapalnych okolic oczu
  • bławatka – w redukcji stanów zapalnych
  • lipy – w celu złagodzenia i ukojenia zmęczonych oczu, a także zwężenia naczyń krwionośnych
Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami