Jesienna wyprzedaż
Jesienna wyprzedaż

Aktualizacja: 7 kwietnia 2021

Zabiegi z kwasem hialuronowymZabiegi z kwasem hialuronowym to dobra alternatywa dla toksyny botulinowej. Kwas hialuronowy spełnia w organizmie dwie ważne funkcje. Po pierwsze każda jego cząsteczka zatrzymuje aż 250 cząsteczek wody, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia, a po drugie, taka objętość wody odpowiada za prawidłowy wygląd niemal każdego obszaru skóry.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy podany podskórnie zapewnia odpowiednią wilgotność i pomaga w modelowaniu poprzez napięcie skóry. Jako że substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie, tego rodzaju zabiegi są bardzo bezpieczne, o ile oczywiście prowadzone są w odpowiedni sposób. Kwas hialuronowy jest ważnym czynnikiem, który wpływa nie tylko na estetykę, ale również na fizjologię skóry, dlatego część zabiegów wywiera również pozytywne efekty zdrowotne.

Często wykonywanym zabiegiem jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zmarszczki nad ustami, bruzdy nosowo-wargowe i kurze łapki bardzo łatwo można spłycić lub usunąć dzięki kwasowi hialuronowemu. Ilość specyfiku potrzebna do przeprowadzenia takiego zabiegu jest naprawdę niedużą, a właściwie przeprowadzony zabieg daje efekt na co najmniej kilka miesięcy. Kwas hialuronowy do pewnego stopnia jest też czynnikiem opóźniającym powstawanie zmarszczek, jeśli jego przyczyną był niedobór tej substancji. W każdym przypadku działa jako fizyczny wypełniacz i pozwala na redukcję nawet głębokich zmarszczek.

Korekta kształtu ust

Kwas hialuronowy jest stosowany powszechnie jako wypełniacz i korektor kształtu ust. W tym zastosowaniu utrzymuje się ok. 6-10 miesięcy, po czym zabieg należy powtórzyć. Zastosowanie kwasu hialuronowego w tym przypadku jest bardzo korzystnym zabiegiem. To właśnie ta substancja w dużej mierze przesądza o kształcie i jędrności warg. Dzięki kilku iniekcjom można skorygować kształt ust w każdym miejscu. Bardzo podobnie wygląda zabieg powiększenia ust. Choć w tym przypadku kwas hialuronowy rozprowadza się po całej objętości warg zgodnie z ustalonym wcześniej schematem.

Estetyka pośladków, ud i piersi

Kwas hialuronowy, jako substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, jest biologicznie neutralny. Dzięki temu może być używany w medycynie estetycznej na szeroką skalę, wliczając w to modelowanie dużych partii ciała: piersi, ud, pośladków czy łydek. Taka operacja wymaga sporej ilości kwasu hialuronowego, pozwala natomiast usunąć wiele niedoskonałości estetycznych oraz ujędrnić ciało.


Kwas hialuronowy bioalgi


Kosmetyczny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jako dodatek do kosmetyków ma działanie odmładzające. Nawet domowe zabiegi, w tym maski, balsamy czy kapsułki mogą przynieść znaczną różnicę w wyglądzie. Wysokiej jakości kosmetyki lub suplementy z kwasem hialuronowym pozwalają na szybkie uzyskanie efektu, tj. już po kilku tygodniach stosowania.

Dostarczany na skórę kwas hialuronowy działa także prozdrowotnie. Powoduje normalizację pracy skóry i przyczyniając się do opóźnienia procesów starzenia w jej obrębie. Zabiegi z kosmetycznym kwasem hialuronowym można przeprowadzić w domu albo skorzystać z usług gabinetu odnowy biologicznej. Jedynym warunkiem koniecznym dla skuteczności terapii jest użycie właściwej, czyli wysokiej jakości preparatu. A taki można kupić wyłącznie w dobrych sklepach internetowych oraz aptekach.

Zabiegi z kwasem hialuronowym – podsumowanie

Zabiegi z kwasem hialuronowym to nie tylko domena chirurgii estetycznej korzystającej z preparatów do wstrzykiwań, ale również kosmetyki profesjonalnej i domowej. Kwas hialuronowy jest jednym z najlepszych dostępnych sposób na spłycenie zmarszczek, poprawę konturu ust czy modelowanie pośladków oraz piersi. W każdym z tych zastosowań oczywiście korzysta się z nieco innego preparatu, a przeprowadzenie zabiegu wymaga określonych umiejętności. Wyjątkiem są kosmetyki, które wystarczy po prostu nałożyć na odpowiednio przygotowana skórę czy suplementy w postaci kapsułek z kwasem hialuronowym, które zadziałają na organizm od wewnątrz.

Polecane produkty

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kazanecka M., Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Biotechnology and Food Science, 2/2011.
  2. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013.
  3. Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk, Farmacja Współczesna, 7/2014.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami