Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 lutego 2024

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
jaka chlorella jest najlepsza? Chciałabym zacząć przyjmowanie tego produktu, bo dużo dobrego słyszałam od koleżanki na temat chlorelli. Tylko chciałabym wybrać bardzo dobrą. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Wanda

 

Odpowiedź


Pani Wando,
wybór najlepszej chlorelli może zależeć od wielu czynników. Chlorella jest jednym z rodzajów mikroskopijnych alg, które są bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, witaminy, minerały i chlorofil. Dodatkowo, chlorella wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, co zostało potwierdzone badaniami. Jest ona dostępna jako suplement diety, a co najważniejsze jest naturalnym produktem i jest bezpieczna jeżeli pochodzi ze sprawdzonego źródła. Poniżej wymienię kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej chlorelli:

  1. Forma suplementu – alga ta jest dostępna w różnych formach. Jednak Chlorella w tabletkach lub Chlorella w proszku to najczęściej wybierane produkty podczas suplementacji. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, aby produkt był w 100% naturalny, beż żadnych, zbędnych dodatków. W przypadku tabletek, powinny one być sprasowane na zimno, więc nie potrzebują jakichkolwiek otoczek lub wypełniaczy. Przykładem wysokiej jakości naturalnego, czystego produktu jest Chlorella bioalgi.
  2. Jakość i źródło – ważne jest, aby wybierać Chlorellę pochodzącą od renomowanych producentów, którzy stosują rygorystyczne standardy podczas produkcji i testowania. Należy upewnić się, że Chlorella jest wolna od zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie, na co każdy producent, któremu zależy na utrzymaniu wysokiej jakości produktów, posiada odpowiednie certyfikaty. Bez problemu można je uzyskać od bioalgi, producenta naturalnych suplementów diety premium.
  3. Składniki odżywcze – przed zakupem należy sprawdzić jakie składniki są zawarte w danym produkcie, w tym również Chlorelli. Jeżeli jest to 100% algi, warto rozważyć zakup. Chlorella jest znana z wysokiej zawartości białka, witaminy B12, chlorofilu i innych składników odżywczych, które wspomagają organizm. Aby oczyszczanie organizmu, czyli jedna z ważnych właściwości tej algi, były skuteczne, Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową jest tutaj pierwszorzędnym wyborem. Inne nie będą spełniały swoich zadań w takim stopniu jakbyśmy oczekiwali.
  4. Uprawa – Chlorella może być uprawiana w różny sposób, w tym w basenach położonych w naturalnym środowisku. Takie zagwarantowane są m.in. na Tajwanie, gdzie występują odpowiednie warunki do hodowli, czyli stałe nasłonecznienie i woda pozyskiwana z wysokogórskich źródeł. Chlorella powinna być uprawiana w kontrolowanych warunkach, a każdy etap hodowli poddawany szczegółowym kontrolom. Mamy wtedy pewność, że otrzymujemy czysty, wysokiej jakości naturalny produkt i unikniemy zanieczyszczeń.

Należy pamiętać, że Chlorella może mieć duże korzyści zdrowotne, takie jak wspieranie układu odpornościowego i oczyszczanie organizmu z toksyn. Jednak przed rozpoczęciem stosowania należy wybrać, tę która spełnia wyżej wymienione warunki.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapeuta

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami