Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 13 sierpnia 2013

Pytania i odpowiedzi na temat spirulinyPrezentujemy zestaw najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów. W razie dodatkowych pytań prosimy pozostawić je w komentarzach do tego artykułu lub napisać do nas na adres mailowy sklep@spirulina.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania i staramy się, aby czas nie przekraczał 24 godziny (dłuższy okres oczekiwania może wynikać z dużej ilości pytań kierowanych do nas).

Czym jest oferowany produkt Spirulina

Spirulina to suszona i sproszkowana mikroalga. Zawiera bogatą kombinację substancji odżywczych. Uzupełnia codzienną dietę w białko roślinne, aminokwasy egzogenne, witaminy (w tym witamina B12). Prekursorami w dziedzinie spożywania Spiruliny byli Chińczycy oraz mieszkańcy Ameryki Południowej, którzy do dnia dzisiejszego przekonani są o jej zbawiennym działaniu na nasz organizm i właściwościach tej algi.

Czy Spirulina jest jednym z tych magicznych środków leczących wszystkie choroby?

Nie! Spirulina to nic innego jak alga. Sprzedawana jest w postaci proszku lub sprasowanej tabletki. Nie jest magicznym środkiem leczącym wszystkie choroby – jest natomiast jedną z najbardziej bogatych w białko, witaminy i minerały rośliną stąd jej wiele zalet pro-zdrowotnych. Oprócz podstawowych witamin i minerałów zawiera takie substancje jak fikocyjanina, beta-karoten, a także chlorofil, których pozytywne działanie na organizm człowieka zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi.

Skąd pochodzi Spirulina w Państwa sklepie?

Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie znaleźli Państwo Spirulinę z różnych zakątków świata. NIE oferujemy Spiruliny, która NIE posiada wymaganych zezwoleń niezbędnych do wprowadzenia do obrotu na terenie naszego kraju.

Czy Spirulina posiada zezwolenia GIS-u?

W Polsce wszystkie produkty spożywcze wymagają takiego zezwolenia. Wszystkie produkty oferowane w naszym sklepie posiadają pozytywną opinie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Którą Spirulinę kupić: morską czy słodkowodną?

Wybór Spiruliny to indywidualna decyzja. Podstawową różnicą miedzy algą morską, a algą słodkowodną jest zawartość jodu. Spirulina morska w swoim składzie zawiera go znacznie więcej w porównaniu do słodkowodnej, która zawiera tylko śladowe ilości jodu. Są również odmiany algi Spirulina, które w ogóle nie posiadają jodu w swoim składzie. Więcej na ten temat opisujemy tutaj.

Czy Spirulinę mogą przyjmować kobiety w ciąży?

Pomimo, że nie stwierdzono przeciwwskazań co do spożywania Spiruliny w czasie ciąży i nie został zarejestrowany żaden przypadek kiedy mogłaby zaszkodzić, dla bezpieczeństwa Pani i dziecka zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem przyjmowania. Na podstawie wyników badań oraz szczegółowego składu produktu będzie on w stanie stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań w przyjmowaniu Spiruliny, a także określi odpowiednie dawkowanie.

Zobacz również: Spirulina w ciąży

Czy Spirulinę mogą przyjmować dzieci?

Spirulinę mogą przyjmować dzieci, jednakże w ograniczonej dawce oszacowanej na podstawie masy ciała. Na każde 10 kg masy ciała jedna tabletka.

Czy stwierdzono negatywne skutki przyjmowania Spiruliny?

Na chwile obecna nie stwierdzono negatywnych skutków przyjmowania Spiruliny.

Czy Spirulinę można przedawkować?

Spiruliny nie da się przedawkować jeżeli będziemy ją przyjmowali zgodnie z zalecaną dzienną dawką jaka widnieje na etykiecie produktu.

Czy Spirulinę można łączyć z innymi suplementami?

Nie wykazano negatywnych interakcji Spiruliny z innymi suplementami diety. Gdyby jakieś wystąpiły należy natychmiast przestać przyjmować oba suplementy i skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to być oznaka jakiegoś schorzenia.

Czy Spirulinę można łączyć z lekami?

Nie stwierdzono przeciwwskazań w jednoczesnym przyjmowaniu Spiruliny i innych leków. Jednakże jeżeli cierpimy na przewlekłe choroby dla bezpieczeństwa zalecamy kontakt z lekarzem prowadzącym, który na podstawie wyników badań oraz szczegółowego składu produktu określi dokładne dawkowanie jakie należy dziennie przyjmować.

Jaka jest dzienna zalecana dawka Spiruliny morskiej?

Spirulinę morską przyjmujemy w dawce ok. 1,5 g dziennie.

Jaka jest zalecana dzienna dawka Spiruliny słodkowodnej?

Spirulinę słodkowodna przyjmujemy w dawce od 6 do 15 tabletek (2,5 – 6 g) w zależności od masy ciała. Zalecamy dawkowanie Spiruliny w przeliczeniu 1 tabletka (400 mg) na 10 kg masy ciała.

Jaki jest skład Spiruliny?

Szczegółowy skład Spiruliny można znaleźć tutaj: https://www.spirulina.pl/algi/spirulina-platensis/sklad-spiruliny.html

Czy Spirulina działa na odchudzanie?

Spirulina nie jest typowym produktem na odchudzanie, jednak dodana do diety korzystnie wesprze walkę ze zbędnymi kilogramami. Szczegółowiej o Spirulinie i jej wpływie na odchudzanie opisujemy tutaj.

Czy mogę jeść spirulinę z pominięciem porcji warzyw?

Spirulina jest suplementem diety bogatym w witaminy i minerały, jednak nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety.

W jaki inny sposób mogę przyjmować Spirulinę w tabletkach lub w proszku?

Spirulina w tabletkach może być przyjmowana doustnie, popijając obficie wodą. Ewentualnie rozkruszyć tabletki na proszek.

Spirulina w proszku może być wymieszana z wodą/jogurtem/kefirem, zastosowana jako dodatek do koktajli warzywnych lub owocowych.

Jak jeszcze mogę wykorzystać spirulinę?

Spirulina to doskonały dodatek do koktajli warzywnych, owocowych jak również sama do picia z jogurtem.

Dodatkowo Spirulina w proszku znalazła swoje drugie zastosowanie w kosmetyce. Może być stosowana w postaci maseczki na twarz, włosy, jako dodatek do pellingu z kawy mielonej, oliwki i soli gruboziarnistej. Dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływa na poprawę wyglądu skóry,a także wspomaga walkę z cellulitem.

Kiedy przyjmować Spirulinę: rano, popołudniu czy wieczorem?

Najlepiej jest podzielić dzienną zalecaną dawkę na 3 pory dnia.

Czy należy zrobić przerwę w suplementacji spiuliny?

Przerwa w suplementacji algą Spirulina jest decyzją indywidualną. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, jemy niezdrową i przetworzoną żywność, owoce hodowane są na nawozach i pestycydach, a także pozbawione cennych składników. Niezbędne jest więc uzupełnianie naszej codziennej diety w witaminy, minerały i składniki odżywcze, w które bogata jest Spirulina w tabletkach jak również w proszku.

Kiedy będą widoczne pierwsze efekty zażywania Spiruliny?

Każdy organizm jest inny i w innym stopniu będziemy odczuwać zmiany oraz różnice jakie zachodzą w naszym organizmie podczas przyjmowania Spiruliny. U niektórych osób może to być tydzień, a u innych miesiąc, ale efekty z czasem będą widoczne.

Jestem wiecznie zmęczony i osłabiony. Czy Spirulina może mi pomóc?

Spirulina to naturalne źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dodaje energii i sił witalnych, z pewnością poprawa samopoczucia będzie widoczna i odczuwalna w niedługim czasie.

Czy osoby z zaburzeniami pracy tarczycy mogą przyjmować bez obaw algę Spirulina?

Spirulina słodkowodna w swoim składzie zawiera śladową ilość jodu w porównaniu do Spiruliny morskiej, która zawiera go znaczną ilość. Zalecamy kontakt z lekarzem endokrynologiem, który na podstawie wyników badań  jak również składu szczegółowego określi jaka Spirulina będzie dla Państwa najlepsza.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami