Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 3 października 2020

Spirulina – wszechstronna algaSpirulina jest obecnie najpopularniejszym i najczęściej polecanym suplementem pochodzenia naturalnego. Nie dzieje się tak oczywiście bez przyczyny. Aktualnie hodowane linie tego glonu wyróżniają się bardzo wszechstronnych działaniem, które zawdzięczają złożonemu składowi, jakiego nie mają prawie żadne inne suplementy.

Spirulina jako dodatek energii

Spirulina jest jednym z pokarmów, które, mimo że nie mają wielkiej wartości odżywczej, dają pokaźnego kopa. Wynika to ze złożonego składu – dzięki zawartości wielu minerałów i enzymów antyoksydacyjnych stanowi znakomite uzupełnienie sił witalnych. Szczególnie antyoksydanty są tu istotne, ponieważ proces usuwania wolnych rodników w organizmie zużywa olbrzymie ilości energii. Spirulina przyspiesza i ułatwia usuwanie utleniaczy, dzięki czemu organizm może skierować energię na przyjemniejsze zadania. Właśnie dlatego regularna suplementacja preparatami z algą Spirulina pozwala odzyskać pełnię sił witalnych.

Spirulina jako białko dla wegetarian

Teoretycznie dieta wegetariańska, a nawet ścisły weganizm nie muszą być szkodliwe, jednak wymaga to uzupełnienia diety o sporą ilość warzyw strączkowych, których zjedzenie ma jednak znany wszystkim przykry skutek uboczny. A Spirulina zawiera również ważne dla organizmu aminokwasy czasem zwane – zupełnie niepoprawnie – zwierzęcymi, dzięki czemu wzbogaca dietę wegetariańską w niezbędne substancje budulcowe, nie powodując przy tym wzdęć i uczucia ciężkości w żołądku.

Naturalne, a więc prawie neutralne

Nie ma suplementu, który byłby zupełnie bezpieczny, ale Spirulina jest tym, w przypadku którego przekroczenie bezpiecznej dawki jest niemalże niemożliwe. Uprawiana w ekologicznych zbiornikach wodnych nie zawiera szkodliwych związków, toksyn, nie jest barwiona ani aromatyzowana, czym zdecydowanie wyróżnia się na tle syntetycznych suplementów. Naturalne witaminy i związki mineralne są też łatwiej przyswajalne niż ich sztuczne odpowiedniki, co pozwala zmniejszyć obciążenie wątroby i trzustki związane z podażą syntetycznych suplementów.

Bogactwo składników odżywczych i szybkość działania

Jednym z największych atutów suplementów na bazie algi Spirulina jest ich doskonała przyswajalność. Wystarczy tylko rozłożyć błonę komórkową, aby uwolnić do organizmu miks najpotrzebniejszych substancji odżywczych. Takie właściwości mają tylko niektóre glony – organizmy, które choć przypominają rośliny, pod wieloma względami bardziej zbliżone są do zwierząt, dzięki czemu są tak dobrze strawne i tak skuteczne jako suplementy.
Oczywiście to wszystko dotyczy tylko dobrych preparatów. Kiepskie ani się nie trawią, ani nie wchłaniają, a najgorsze, pochodzące z niekontrolowanych plantacji, wabiące klienta niską ceną Spiruliny, mogą zawierać domieszki metali ciężkich lub innych równie szkodliwych zanieczyszczeń. Takich jednak w ogóle nie należy kupować, pamiętając o tym, że Spirulina jest wszechstronna, ale tylko w dobrych jakościowo produktach. Nie ma ich wiele, bo tylko nieliczni producenci zapewniają odpowiednio wysoką jakość, nie są to też tanie produkty, ale w końcu za tę kwotę otrzymuje się suplement, który uzupełni prawie wszystkie niedobory, z jakimi można się zetknąć.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...