Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Naturalne metody na proste włosyProste włosy niosą ze sobą kilka korzyści. Przede wszystkim jest to ponadczasowy trend, a do tego pasują prawie do każdego typu twarzy. Ponadto łatwiej jest je układać, nie wymagają wiele czasu i można z nich robić wiele fryzur. Ludzie nie posiadający naturalnie prostych włosów często poddają je różnym zabiegom prostowania. Jednak prostowanie za pomocą prostownicy, kosmetyków utrwalających, szczotek i suszarek nie powodują trwałego efektu, a w dodatku mogą niekorzystnie wpływać na nasze kosmyki. Przesuszenie, swędzenie skóry, wypadające włosy to jedne ze skutków. Czy istnieją zatem naturalne metody na proste włosy?

W takim razie co zrobić, aby mieć piękne, lśniące i przede wszystkim proste włosy? Warto zainteresować się kilkoma naturalnymi środkami, których część można znaleźć w naszej kuchni. Należy pamiętać, że stosować je można maksymalnie 2 razy w ciągu tygodnia, a korzystanie z nich częściej może negatywnie odbić się na zdrowiu skóry głowy i samych włosów.

Naturalne metody na proste włosy

Metody tj. suszarka, szczotka czy prostownica to urządzenia, które przynoszą natychmiastowy efekt prostych włosów. Ich minusem jest jednak fakt, że przyczyniają się do suchości kosmyków, rozdwajania końcówek oraz ich kruszenia się. Przestawiamy zatem jak w naturalny sposób sprawić, aby nasze włosy były proste.

1. Olejowanie włosów.

Olejowanie włosów to obecnie jedna z najpopularniejszych metod na gładką i prostą fryzurę. W celu uzyskania lepszego efektu prostych kosmyków warto, aby taką pielęgnację wykonywać na wcześniej podgrzanych olejkach. W przypadku tego rodzaju zabiegów najlepiej sprawdza się: olej kokosowy, olej migdałowy, olej sezamowy oraz oliwa z oliwek.

Przygotowanie:

Wybrany olej należy podgrzać w kąpieli wodnej. W przypadku krótkich włosów wystarczające będzie użycie jednej łyżki oleju. Produkt należy nakładać małymi ilościami na włosy, jednocześnie wykonując delikatny masaż głowy. Następnie należy rozczesać włosy, co spowoduje rozprowadzenie oleju po całej powierzchni kosmyków. Tak przygotowane włosy należy zawinąć w folię oraz ciepły ręcznik i pozostawić na 30 minut. Po upływie tego czasu włosy należy umyć szamponem i delikatnie rozczesać.

2. Mleko kokosowe.

Mleko kokosowe nie tylko charakteryzuje się działaniem wygładzającym, ale również właściwościami nawilżającymi i wzmacniającymi.

Przygotowanie:

150 ml świeżego mleka kokosowego należy połączyć z sokiem z jednej cytryny. Produkt należy przechowywać w lodówce do momentu, aż na jego powierzchni wytworzy się warstwa kremu. Należy go zebrać i wmasować w powierzchnię skóry oraz same włosy pozostawiając na 20 minut. Po upływie tego czasu należy na włosy założyć foliowy czepek i przykryć go ręcznikiem na kolejne 30 minut. Na koniec włosy należy umyć szamponem i delikatnie rozczesać.

3. Ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy to naturalny produkt, który wykazuje wszechstronne działanie. Jego cenne właściwości można również wykorzystać w pielęgnacji włosów. Ocet jabłkowy to domowy sposób na prostowanie włosów, ponadto przywraca im naturalne pH oraz przyspiesza proces ich wzrostu.

Przygotowanie:

2 łyżki octu jabłkowego należy połączyć z 1 szklanką wody. Płukankę należy stosować zaraz po umyciu włosów. Włosów nie należy spłukiwać i pozwolić, aby samodzielnie wyschły.

4. Seler.

Przygotowanie:

Łodygę selera naciowego należy zmiksować w niewielkiej ilości chłodnej wody. Sok należy odcedzić i pozostawić na noc w lodówce. Na następny dzień całą długość włosów należy posmarować mieszanką i pozostawić ją na 15 minut. Na koniec włosy należy umyć szamponem o łagodnych właściwościach.

Polecane produkty

Biotyna na skórę, włosy i paznokcie
Na problemy z włosami przede wszystkim skutecznie działa biotyna. Aby jednak w pełni wykorzystać jej właściwości, należy dostarczyć ją w najbardziej biologicznie aktywnej formie - D-biotynie. Właśnie taka znajduje się w kapsułkach regenerujących.
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami