Aktualizacja: 7 listopada 2017

Cytryna na twarzCytryna stanowi doskonały preparat pielęgnacyjny skóry. Wykazuje wiele korzystnych właściwości m.in. złuszcza martwe komórki naskórka, działa rozjaśniająco na skórę, a także antybakteryjnie. Jakie są jeszcze inne powody, dla których warto stosować cytrynę na twarz? Oto i one.

Cytryna na twarz – powody dla których warto ją stosować

Cytryna aplikowana bezpośrednio na skórę wykazuje wiele cennych korzyści. Regularnie stosowana może być pomocna w redukcji zmian trądzikowych, przebarwień skóry oraz w walce z przetłuszczającą się cerą. Poznajmy dlaczego jeszcze warto używać cytrynę w domowej pielęgnacji skóry.

1. Działa odmładzająco.

Poprzez zawartość w niej witaminy C, cytryna działa stymulująco na produkcję kolagenu – białka strukturalnego skóry, które odpowiada za prawidłowy jej wygląd.

2. Cytryna korzystnie oddziałuje na naczynia krwionośne.

Zawartość witaminy C sprawia również , że stosowanie cytryny w domowej pielęgnacji skóry korzystnie oddziałuje na stan naszych naczyń krwionośnych. Wzmacnia ona ich ściany, przez co zapobiega pękaniu i tworzeniu się tzw. pajączków.

3. Cytryna redukuje przebarwienia.

Przebarwienia to dość uciążliwy problem dla każdej osoby. Jednak sok z cytryny skutecznie pozwoli się jego pozbyć. Posiada bowiem mocne właściwości wybielające, które stopniowo będą je usuwać wraz z regularnością stosowania.

4. Niweluje nadmiar wydzielanego sebum.

Sok z cytryny wykazuje działanie ściągające co powoduje, że rozszerzone pory skóry obkurczają się. Takie działanie przyczynia się do ograniczenia wydzielania się sebum, czyli nadmiernego przetłuszczania się skóry. Jest to bardzo ważne działanie soku z cytryny, bowiem nadmierna produkcja sebum należy do jednych z głównych przyczyn powstawania trądziku pospolitego.

5. Złuszcza martwe komórki naskórka.

Kwas cytrynowy obecny w cytrynie wykazuje naturalne właściwości  złuszczające, co jest doskonałą formą odświeżenia skóry.

Podsumowanie

Cytryna, choć tak pozornie prosty owoc, w pielęgnacji naszego ciała znalazła szerokie zastosowanie i niesie ze sobą wiele korzyści. Można ją stosować zarówno na skórę twarzy jak i na całe ciało np. stopy, dłonie czy plecy. Pielęgnacja sokiem z cytryny sprawdzi się idealnie jako naturalny peeling, a także jako kosmetyk walczący z niedoskonałościami skóry takimi jak przebarwienia czy wykwity. Warto więc wykorzystać cenne właściwości jakie daje cytryna niż zaopatrywać się w syntetyczne kosmetyki z niesprawdzonego źródła.

Spirulina w proszku
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...