Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 marca 2022

Domowe sposoby na bólStosowanie leków przeciwbólowych zwykle niesie za sobą szereg skutków ubocznych. Mogą one m.in. uszkodzić śluzówkę żołądka. W takiej sytuacji, gdy odczuwamy ból, warto wdrożyć w życie takie substancje, które nie wpłyną negatywnie na nasz organizm. Przyjrzyjmy się jakie są naturalne, domowe sposoby na ból.

Naturalne, domowe sposoby na ból.

1. Goździki na ból zęba.

W składzie goździków znajduje się eugenol, który wykazuje działanie odkażające oraz znieczulające. Goździki można zastosować dwojako. Rozgnieść je na miałki proszek, a następnie posmarować nim bolący ząb lub przez kilka minut ssać, żuć do momentu poczucia ulgi.

2. Pieprz cayenne na zmiany zwyrodnieniowe.

Przyprawa ta zawiera z swoim składzie kapsaicynę, która silnie działa na receptory bólu oraz zwiększa ukrwienie obolałego stawu. Dzięki temu w znacznym stopniu niweluje ból. Aby wykorzystać pieprz cayenne jako środek znieczulający wystarczy do szklanki oleju kokosowego dodać jego 3 łyżki. Należy lekko go podgrzać, aby olej rozpuścił się i dokładnie wymieszać. Następnie włożyć go do lodówki w celu schłodzenia. Obolałe miejsce smaruj 3-4 razy dziennie.

3. Kurkuma przy dnie moczanowej.

Kurkuma wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Jej stosowanie jest bardzo proste, ponieważ można dodawać ją do wielu potraw. Można oczywiście stosować ją osobno, w formie pasty. Wystarczy dwie łyżki kurkumy zagotować w pół szklanki wody, delikatnie mieszając. Gdy powstanie lepka pasta należy ją ostudzić i przełożyć do wygodnego słoiczka, a w przypadku bólu smarować staw.

4. Kora wierzby przy reumatyzmie.

Kora wierzby nazywana jest roślinną aspiryną, ponieważ zawiera salicynę (naturalny odpowiednik syntetycznego kwasy acetylosalicylowego). Wykazuje ona właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Najczęstsze jej zastosowanie to: bóle reumatyczne, gościec oraz nerwobóle. Jedną łyżkę kory wierzby należy zalać szklanką gorącej wody i gotować przez 10 minut. Następnie przecedzić i pić odwar 3 rany dzienne 1/3 szklanki.

5. Olejki eteryczne na bolesne afty.

Jak wiadomo ilość oraz różnorodność olejków eterycznych jest olbrzymia. Jednak przeciwzapalnie i przeciwbólowo działa np. olejek miętowy oraz olejek eukaliptusowy. Oba, w ilości około 10 kropli, dokładnie miesza się z trzema łyżkami oliwy z oliwek. Taką mieszanką olejków należy smarować afty 3-4 razy dziennie.

Podsumowanie

Każdy doskonale wie, że ból nie należy do przyjemnych odczuć. Kiedy nas dotyka, najczęściej sięgamy po syntetyczne leki przeciwbólowe, które w dużej części, po permanentnym stosowaniu niosą za sobą skutki uboczne. Jak się okazuje można zastąpić je dużo korzystniejszym rozwiązaniem jakim są naturalne, domowe sposoby na ból. Produkty te można kupić w najbliższej aptece lub sklepie zielarskim, więc nie ma problemu z ich dostępnością.

Polecane produkty

Olej z czarnuszki w kapsułkach 100% naturalny
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Bio olej z czarnuszki w płynie 100% naturalny
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami