Kolagen do picia
Kolagen do picia

Masaż nuruMasaż nuru wywodzi się z Japonii i oznacza dosłownie słowo „śliski”, ponieważ w jego trakcie wykorzystuje się specjalny żel na bazie wodorostów – głównie nori, z dodatkiem aloesu. Wszystkie techniki przeprowadzane są jednak bez użycia dłoni, lecz za pomocą innych części ciała. Tego typu masaż w ostatnich latach zyskuje rosnącą popularność w krajach europejskich.

Masaż nuru – na czym polega?

Masaż nuru jest formą masażu erotycznego, polegającą na pełnym kontakcie z ciałem osoby masowanej. Zarówno masażysta, jak i osoba masowana powinny znajdować się całkowicie nago (przeciwwskazane jest nawet nakładanie jednorazowej bielizny), ich ciała są przy tym pokryte specjalnym, japońskim żelem na bazie wodorostów nori i aloesu. Taki żel nie tylko zapewnia maksymalny poślizg skóry, ale ma również pewne właściwości terapeutyczne. Nawilża skórę, regeneruje ją, pozwala maksymalnie się odprężyć. Przy braku klasycznego żelu z wodorostów można posłużyć się oliwą z oliwek, olejkiem ze słodkich migdałów lub olejkiem z pestek winogron. Zarówno żel, jak i dowolny olejek powinny zostać delikatnie rozgrzane.

Masaż nuru – jak wykonać?

Tradycyjna forma masażu nuru polega na wykonywaniu poszczególnych technik (głównie głaskania, rozcierania i ugniatania) bez użycia dłoni – masażysta wykorzystuje w tym celu swoje przedramiona, klatkę piersiową, brzuch, pośladki, kończyny dolne, a nawet plecy i stopy. Innymi słowy, jest to tzw. masaż „body to body”, a w niektórych technikach masażysta leży wręcz na osobie masowanej całym swoim ciałem, przesuwając nim w określonych kierunkach. Współcześnie jednak w Europie coraz częściej dołącza się wykorzystane dłoni.

W wielu krajach, zwłaszcza europejskich, sesja masażu nuru kończy się aktem seksualnym – masażysta doprowadza osobę masowaną do orgazmu. W Japonii, skąd wywodzi się masaż nuru, takie zakończenie jest jednak nielegalne, wręcz potępiane. Tam masaż ten uznawany jest za zabieg erotyczny, jednak w zupełnie innym, duchowym i emocjonalnym wymiarze.

Ile trwa masaż nuru?

Średni czas trwania masażu powinien wynosić przynajmniej 60 minut, choć zaleca się, aby trwał nawet 90-120 minut. Czas ten uzależniony jest od wielu czynników, w tym również od sposobu zakończenia masażu. Po sesji osoba masowana powinna dodatkowo 10-15 minut poleżeć i odpocząć, wracając do rzeczywistości.

Masaż nuru – korzyści

Masaż nuru to masaż erotyczny gwarantujący niespotykane doznania, jako że kontakt między ciałami jest znacznie większy, niż ma to miejsce podczas zwykłych masaży relaksacyjnych. W japońskiej kulturze, gdzie narodziła się ta technika, masaż nuru postrzega się jako podróż duchową – efektem zabiegu jest dogłębne wyciszenie się, relaksacja, zapomnienie o świecie realnym, odpłynięcie myślami w zupełnie inne miejsce, skupienie wyłącznie na własnych przyjemnościach i własnej seksualności. W Japonii masaż ten polecany jest parom – wówczas zwiększa więź między partnerami, wzbudza wzajemne zaufanie oraz poprawia jakość życia seksualnego. Pozwala nauczyć się mapy ciała swojego partnera, co jest niezwykle ważne w partnerstwie. Współcześnie jednak nie brakuje salonów masażu erotycznego, oferujących tego typu formy relaksacji. Zwłaszcza w większych miastach.

Korzyści masażu nuru płyną również z wykorzystania żelu wodorostowego lub olejku. Wówczas miejsce ma pielęgnacja skóry, jej nawilżenie, odżywienie, natłuszczenie i regeneracja. W kontekście zdrowia fizycznego dochodzi do spadku napięcia mięśniowego, regulacji czynności układu nerwowego i gospodarki hormonalnej, a także poprawy krążenia. W przypadku masowanych mężczyzn obserwuje się też poprawę zdrowia prostaty.

Masaż nuru – cena

Masaż nuru wykonywany w salonach masażu erotycznego kosztuje średnio 400-500 zł za 60 minut. Zazwyczaj korzystniej cenowo jest wykupić dłuższą sesję – 90-120 minut. Masaż nuru może być uzupełniony masażem tantrycznym, wywodzącym się z hinduizmu i buddyzmu, polegającym na pobudzeniu i zbilansowaniu energii seksualnej osoby masowanej. Wówczas jednak cena jest nieco wyższa.

Polecane produkty

Omega 3 – czysty roślinny olej z Pachnotki zwyczajnej
Omega 3 to naturalny produkt zawierający w swoim składzie czysty, roślinny olej, z pełniącymi istotną rolę w odżywianiu człowieka kwasami tłuszczowymi Omega 3. Stanowi wsparcie dla mózgu i odpowiada za jego prawidłową pracę. Dodatkowo wspiera odporność
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Ultimate erotic massage, Dorling Kindersley Limited, London, 2010.
  2. Marriott S., Widdowson R., Masaż erotyczny. Podstawowe techniki zmysłowe dla zakochanych, Wydawnictwo Buchmann, Warszawa 2010.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami