Acerola
Acerola

Aktualizacja: 26 lipca 2021

chlorella a nieplodnoscChlorella to unikalna alga wykazująca szereg pozytywnych działań zdrowotnych. Niepłodność dotyczy wielu par w dzisiejszych czasach, dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na skomplikowane zabiegi polegające na sztucznym zapłodnieniu. Jednak przed podjęciem takiej ostateczności, powinno się przede wszystkim znaleźć najbardziej możliwą przyczynę, a następnie usunąć ją. Nadmierne zanieczyszczenie organizmu może być jedną z głównych przyczyną niepłodności, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Metale ciężkie, pestycydy, plastyfikatory i podobne związki mogą wpływać na system hormonalny obu płci, a tym samym mogą one zmniejszać możliwość zajścia w ciążę. Najnowsze badania pokazują, że Chlorella skutecznie może przeciwdziałać takiemu rozwojowi wydarzeń. A wszystko dlatego, że usuwa ona toksyny z organizmu, a przy tym reguluje układ hormonalny.

Przyczyny niepłodności

Liczba kobiet, które nie mogą zajść w ciążę stale rośnie. Coraz więcej par dzisiaj chce mieć dzieci jednak często bez powodzenia. Jedną z możliwych przyczyn wyjaśniających niepłodność są zanieczyszczenia. To właśnie one mogą silnie wpływać na wrażliwe systemy endokrynologiczne mężczyzn i kobiet, co warto podkreślić już w bardzo małych dawkach. Udowodniono, że już mała ingerencja substancji chemicznych w układ hormonalny może wywoływać niepłodność zarówno u mężczyzn i niepłodności u kobiet. Nawet niewielkie ilości metali ciężkich takich jak np. ołów, rtęć, kadm, plastyfikatory, dioksyny i pestycydy mogą mieć wpływ na sposób produkcji zdrowego nasienia u mężczyzn. Toksyny zakłócają hormonalną samoregulację organizmu lub może nawet całkowicie ją zatrzymać. Dlatego też powinny one być brane pod uwagę jako jedne z głównych przyczyn powodujących możliwość zajścia w ciążę.

Jak chlorella może pomóc?

Każda para starająca się o dziecko powinna przyjmować Chlorellę, aby znacząco zmniejszyć zawartość toksyn w organizmie oraz aby wyregulować pracę układu hormonalnego. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po kilkumiesięcznym przyjmowaniu algi Chlorella zwiększa się kilkukrotnie.

Chlorella w czasie ciąży

W trakcie ciąży szczególnie ważne jest, aby uniknąć dodatkowej ekspozycji płodu na zanieczyszczenia. Z tego powodu należy unikać toksyn, szczególnie w momencie rozwoju płodu oraz w trakcie laktacji. Jednak przyjmowanie Chlorelli w tym czasie powinno być skonsultowane z lekarzem. Powodem jest to, że z jednej strony Chlorella dostarcza matce i dziecku różnych, wysokiej jakości składników odżywczych i substancji witalnych, a z drugiej strony neutralizuje istniejące toksyny.

Warto zwrócić uwagę, że szkodliwe substancje, takie jak np. metale ciężkie, są wychwytywane są przez Chlorellę i po prostu wydalane przez jelita. Tak więc detoks, który osiągamy dzięki Chlorelli nie powoduje niebezpieczeństwa (ani dla matki, ani dla dziecka) uwolnienia niebezpiecznych substancji. To samo odnosi się do laktacji. Codzienna dieta uzupełniona w przyjmowanie Chlorelli powoduje, że organizm funkcjonuje prawidłowo i metabolizm nie jest obciążony toksynami, a komórki nie przeznaczają dodatkowej energii na ich neutralizację.

Podsumowanie

Jeśli też jesteś jedną z par „pracujących” nad ciążą, warto jest włączyć do swojej diety Chlorellę. Zmniejszy ona poziom szkodliwych substancji w organizmie. Prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży zwiększa się niezwłocznie po odnotowaniu mniejszego poziomu toksyn.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella – naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, …
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Melnyk A., Wykorzystanie technik bioanalitycznych w ocenie jakości środowiska, Gdańsk 2016.
  2. Ratomski P., Hawrot-Paw M., Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., Suplementy diety zawierające Chlorella vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny. XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, 2017.
  3. Makowska M., Hodowla alg Chlorella sp. w bioreaktorze zbiornikowym z mieszaniem mechanicznym, Inżynieria i Ochrona Środowiska, 2/2017.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami