Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 15 czerwca 2018

Bezpłodność u mężczyzn - jak sobie pomóc?Bezpłodność u mężczyzn to problem częsty problem. Jest ich tak samo dużo, jak kobiet, które nie mogą zajść w ciążę. Coraz częściej problemy z płodnością pojawiają się u młodych panów. Niestety nie jest to zależne od naszego wieku. W przypadku mężczyzn powinni oni być zdolni do zapłodnienia nawet do osiemdziesiątego roku życia. Kiedy może pojawić się niepłodność u mężczyzn i jakie są jej powody?

W jakim wieku najlepiej starać się o potomka?

Mężczyźni są zdolni do zapłodnienia nawet do osiemdziesiątego roku życia. Zdarzają się również takie przypadki, że mężczyzna mający dziewięćdziesiąt pięć lat miał zostać ojcem. To odróżnia mężczyzn od kobiet, które w okresie menopauzy czy od czterdziestego piątego roku życia, najczęściej nie są już w stanie zajść w ciążę. Jednak wraz z wiekiem, plemniki mężczyzny tracą na swojej wartości. Im mężczyzna jest starszy, tym więcej produkuje upośledzonych plemników, które albo nie są zdolne do zapłodnienia, albo spowodują wiele wad wrodzonych u narodzonego dziecka.

Szacuje się, że ponad połowa ciąż, które zostały stworzone ze związku kobiety i mężczyzny powyżej siedemdziesiątego roku życia, kończy się poronieniem. W takim przypadku zwiększa się również ryzyko poważnych wad wrodzonych u zarodka. Nie określono więc do jakiego czasu mężczyźni tracą swoją zdolność do zapładniania. Jednak tak jak w przypadku kobiet, największą płodność mają mężczyźni w wieku od dwudziestego do trzydziestego piątego roku życia. To w tym okresie produkuje najwięcej zdrowych plemników.

Kiedy pojawiają się problemy z bezpłodnością?

To może dotyczyć każdego mężczyznę na świecie, niezależnie od wieku. W wielu przypadkach to właśnie młodzi panowie nie są w stanie zapłodnić komórki jajowej. Jest wiele przyczyn takiej przypadłości. Na płodność ma wpływ wiele czynników i niektóre z nich są bardzo łatwe do wyeliminowania, a niektóre wymagają odpowiedniego leczenia. Oto lista czynników, które wpływają negatywnie na organizm i mogą powodować bezpłodność u mężczyzn:

  • nieodpowiednio zbilansowana dieta
  • zbyt mały wysiłek fizyczny
  • przemęczenie
  • nieprawidłowo działająca gospodarka hormonalna
  • przewlekły stres
  • niektóre leki
  • alkohol i inne używki
  • przewlekłe choroby
  • infekcje intymne

Przed rozpoczęciem starań o potomka, warto wykonać badania, które mogą wykluczyć niektóre w wyżej wymienionych czynników. Warto również prowadzić zdrowy tryb życia. Wpłynie to pozytywnie na organizm mężczyzny, a co za tym idzie, na jego płodność.

Bezpłodność u mężczyzn – jak sobie z nią radzić?

Jeśli wykonane zostały wszystkie podstawowe badania i ich wyniki są zadowalające, to znak, że możemy użyć kilka prostych sposobów na poprawę płodności u mężczyzn. Nie są one inne niż u kobiet, dlatego warto we dwójkę wykorzystywać moc jaką posiadają naturalne sposoby wspomagające płodność.

1. Codzienne wypijaj sok pomarańczowy.

Badania wykazały, że sok pomarańczowy ma wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na płodność mężczyzn. Dodaje energii i powinien zastąpić kawę, która wypłukuje magnez z naszego organizmu, a to może mieć negatywny wpływ na jakość plemników.

2. Jedz banany.

Banany są doskonałym sposobem na poprawienie jakości i żywotności plemników. Wystarczy jeden dziennie, a żywotność plemników znacząco wzroście, dzięki czemu zwiększy się szansa na zapłodnienie. Plemniki mogą przeżyć w pochwie kobiety nawet trzy dni, a banany sprawiają, że ten czas wydłuża się nawet do siedmiu.

3. Uprawiajcie seks co dwa dni.

Jest to ważne, ponieważ wtedy damy odpowiedni czas na wyprodukowanie się nowych plemników. Jeśli będziemy współżyć codziennie, a nawet kilka razy dziennie, mężczyzna nie będzie w stanie wyprodukować nowych plemników, przez co zapłodnienie nie będzie możliwe. Jednak czas ten nie powinien przekraczać czterech dni przerwy, ponieważ zatrzymany będzie proces produkcji plemników, a te wytworzone stracą na swojej jakości.

4. Włącz cynk do swojej diety.

Cynk jest składnikiem niezbędnym w diecie każdego mężczyzny. Reguluje on poziom testosteronu, który ma wpływ na płodność mężczyzn.

Polecane produkty

Spirulina + Cynk 100% naturalny
Spirulina z organicznie związanym, naturalnie pozyskanym cynkiem, w znacznym stopniu uzupełnia niedobory tego pierwiastka w organizmie. Wspomaga on działanie układu odpornościowego, pomaga przy zmęczeniu, w utrzymaniu płodności i funkcji rozrodczych, ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami