Czy masa ciała jest odpowiednim wskaźnikiem zdrowia osoby?Ostatnie badania medyczne pokazują, że masa nie jest właściwym wskaźnikiem zdrowia. W artykule opublikowanym przez “The Archives of Internal Medicine” naukowcy porównali masę ciała i wydolność sercowo-naczyniową wśród 5400 dorosłych osób. Połowa osób z nadwagą oraz jedna trzecia osób otyłych była metabolicznie zdrowa.

Co to oznacza?

Oznacza to, że wiele osób z nadwagą i otyłością może pochwalić się odpowiednim, zdrowym poziomem cholesterolu, ciśnienia krwi oraz glukozy. Jednocześnie, około 25% szczupłych osób w opisywanym badaniu było zagrożone przez przynajmniej dwa czynniki, które utożsamiane są z otyłością.

Nadwaga i otyłość są bez wątpienia utożsamiane z wieloma problemami zdrowotnymi. Jednakże naukowcy udowodnili, że proporcja osób otyłych i z nadwagą, którzy są metabolicznie zdrowi jest zaskakująca w porównaniu do osób szczupłych.

Wiele badań pokazało, że dobra forma, zdeterminowana tym jak osoba radzi sobie na sztucznej bieżni, jest dużo lepszym wskaźnikiem zdrowia niż BMI (Body Mass Index). Udowodniono nawet, że osoby otyłe, które potrafią przebiec bez problemu kilka kilometrów charakteryzują się dużo mniejszym ryzykiem chorób serca niż osoby szczupłe, które są w kiepskiej formie.

Źródło: New York Times, 18 Sierpnia, 2008, Archives of Internal Medicine Sierpień, 2008; 168(15):1617-1624

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...