Aktualizacja: 11 października 2020

Działanie kwasu hialuronowegoDziałanie kwasu hialuronowego na nasze zdrowie jest wielowymiarowe. Nie tylko utrzymuje skórę odpowiednio nawilżoną, ale również pełni ważną rolę w funkcjonowaniu stawów, pęcherza, a nawet oczu.

Działanie kwasu hialuronowego

Zdrowa skóra

Kwas hialuronowy pomaga skórze odzyskać jej młodzieńczy wygląd. Wilgoć jest kluczem do miękkiej, zdrowej i pięknej cery. Naturalna wilgoć jest wyczerpywana z wiekiem. Dzięki dostarczaniu do naszego organizmu kwasu hialuronowego jesteśmy w stanie przedłużyć idealny wygląd naszej skóry. Kwas hialuronowy może być nadzieją dla ludzi zmagających się z łuszczycą, wypryskami jak również dla osób cierpiących na trądzik różowaty. Dzięki przyjmowaniu kwasu hialuronowego w tabletkach można w łatwy sposób pozbyć się zmarszczek.

Zdrowe stawy

Lepkość jest kluczem do bezbolesnego związku między kośćmi, które łączą się ze sobą w stawie. Słowo odnosi się do grubości i gęstości substancji między kośćmi, czyli chrząstki. Bez lepkości, kości ocierają się o siebie. Wynik: ból i utrata możliwości poruszania się. Kwas hialuronowy uzupełnia lepkość, powoduje zmniejszenie bólu i poprawia zakresu ruchu. Działanie kwasu hialuronowego można przede wszystkim docenić w chorobach zwyrodnieniowych stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów.


Kwas hialuronowy bioalgi


Pomoc dla tkanki łącznej

Kwas hialuronowy (HA) uczestniczy w procesie tworzenia i utrzymywania kolagenu, co jest bardzo ważnym elementem zdrowej tkanki łącznej. Działanie kwasu hialuronowego jako środek kosmetyczny (suplement), stosowany od wewnątrz, przyczynia się do zwiększenia wilgotności skóry, gładkość i jędrność.

Zdrowie pęcherza

Przyjmując każdego dnia kwas hialuronowy, zastępuje się ten utracony w pęcherzu moczowym. Gdy następuje wzrost poziomu kwasu hialuronowego, ból pęcherza jest mocno ograniczony, a nieprzyjemne nietrzymanie moczu nie jest dłużej problemem.

Leczenie ran

HA znacznie poprawia, a nawet przyspiesza gojenie się ran, jak również może zmniejszyć już istniejące blizny.

Zdrowie dla oczu

HA dodaje wilgoci soczewce i rogówce, które bardzo często ulegają podrażnieniom w suchym środowisku, zarówno w pomieszczeniu ogrzewanym jaki i klimatyzowanym.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...