Olej kokosowy na zmarszczki

Olej kokosowy na zmarszczkiZmarszczki pojawiają się wraz z upływem wieku, gdy komórki tłuszczowe skóry kurczą się, a wewnętrzna warstwa skóry zaczyna się przerzedzać co jest naturalnym procesem starzenia się. Jednak zmarszczki mogą pojawić się również z powodu szybkiej utraty masy ciała, poprzez czynniki genetyczne oraz nadmierne opalanie. O skórę dbamy najczęściej stosując kremy przeciwzmarszczkowe, zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej czy suplementy diety takie jak np. kapsułki z kwasem hialuronowym. Istnieją również alternatywne, naturalne sposoby na zmniejszenie (spłycenie) zmarszczek. Jest to olej kokosowy.

Olej kokosowy oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Stosowany jest do pielęgnacji skóry, włosów, naturalnej pasty do zębów, poprawy przemiany materii, a nawet odchudzania.

Olej kokosowy – antyoksydanty i nie tylko

Olej kokosowy zawiera przeciwutleniacze, które chronią organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Charakteryzuje się on właściwościami antybakteryjnymi, przeciwwirusowymi i przeciwgrzybiczymi. Znajdujący się w składzie oleju kokosowego kwas laurynowy, organizm przekształca do monolaurin, który zwalcza bakterie i wirusy takie jak opryszczka i grypa. Ponadto, może zwalczać szkodliwe bakterie monocytogenes i pierwotniaki takie jak Giardia lamblia.

Olej kokosowy jako skoncentrowane serum dla skóry

Olej kokosowy stanowi idealny kosmetyk do masażu, ponieważ może być stosowany jako skutecznie nawilżający preparat dla wszystkich typów skóry. Aby zmniejszyć zmarszczki i zniwelować skutki przedwczesnego starzenia może on być wmasowany w skórę każdego wieczoru przed snem. Dodatkowo olej kokosowy może być stosowany do leczenia chorób skóry takich jak łuszczyca, egzema i atopowe zapalenie skóry, a także rybia łuska.

Olej kokosowy na zmarszczki palacza

Badania pokazują, że palenie tytoniu może powodować przedwczesne starzenie się. Skóra nałogowych palaczy jest aż około pięć razy bardziej narażona na rozwój nadmiernych zmarszczek niż u osób niepalących. Starzenie się jest procesem, który nie może być zatrzymany, ale może zostać w znacznym stopniu spowolniony. Stan naszej skóry jest pierwszym wyznacznikiem naszego wieku i stanu zdrowia. Skóra sucha, szara pozbawiona blasku niestety dodaje nam lat. Właściwości oleju kokosowego pozwalają na spowolnienie procesu starzenia się skóry, jej szybszą regenerację, nawilżenie i odżywienie.

Olej kokosowy (nierafinowany)
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...
3 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *