Przeciwutleniacze – istotny element diety

Przeciwutleniacze - istotny element dietyPrzeciwutleniacze to związki chemiczne, które zapobiegają niepożądanym procesom utleniania. Dlaczego stanowią istotny element diety? To proste: podstawowym powodem starzenia się oraz uszkodzeń komórek jest właśnie proces utleniania. Wszystko co może spowolnić ten proces, zmniejszając efektywnie ilość obumierających komórek sprawia, że jesteśmy zdrowsi oraz spowalnia to proces starzenia.

Należy jednak zaznaczyć, że przeciwutleniacze działają na poziomie pojedynczych komórek, dlatego też trudno zauważyć efekty ich działania. To z kolei kusi różnego rodzaju „magików” do sprzedawania przeciwutleniaczy jako „leku na wszystko”. Poniżej zamieszczamy krótką listę dotyczącą działania przeciwutleniaczy.

Przeciwutleniacze w naszej diecie:

  • spowalniają proces starzenia się organizmu lub czynią go łagodniejszym;
  • działają korzystnie na układ odpornościowy;
  • zapobiegają zwyrodnieniom plamki żółtej, katarakcie i niektórym problemom ze wzrokiem.

Ich działanie może:

  • zapobiegać uszkodzeniom DNA;
  • redukować zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi.

Zdecydowanie nie mogą:

  • zmniejszać masy ciała – nieważne jak wiele przyjmiesz przeciwutleniaczy;
  • być brane w wielkich ilościach.

Jest wiele aspektów dotyczących składu przeciwutleniaczy, których do tej pory nauka nie zdołała jeszcze wyjaśnić. Część z nich opuszcza ciało stosunkowo szybko, część przechodzi w inne przeciwutleniacze, a jeszcze inne mogą zmieniać efekty działania insuliny – nie ma pewności dlaczego. W skrócie, przeciwutleniacze mogą być bardzo przydatnym dodatkiem do diety, ale nie są cudownymi tabletkami leczącymi wszelkie dolegliwości. Jednak zdecydowanie warto je przyjmować.

CCA - naturalne przeciwutleniacze
Receptura CCA to: bioflawonoidy cytrusowe, koenzym Q10, beta-karoten, naturalna witamina C, polifenole z pestek winogron, polifenole z zielonej herbaty, ziele herbaciane Cistus, owoc granatu, OPC, likopina, melony, korzeń lukrecji..
Zobacz tutaj ...
Acerola C - naturalna witamina C
Chcemy zaproponować Państwu naturalną witaminę C o długotrwałym działaniu - wiśnie Acerola, które zawierają jej najwięcej na świecie. Dostarczają one 30 razy więcej witaminy C niż cytryna.
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *