Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 29 marca 2022

Olej kokosowy na zmarszczkiZmarszczki pojawiają się wraz z upływem wieku, gdy komórki tłuszczowe skóry kurczą się, a wewnętrzna warstwa skóry zaczyna się przerzedzać, co jest naturalnym procesem starzenia się. Jednak zmarszczki mogą pojawić się również z powodu szybkiej utraty masy ciała, poprzez czynniki genetyczne oraz nadmierne opalanie. O skórę dbamy najczęściej stosując kremy przeciwzmarszczkowe, zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej czy suplementy diety takie jak np. kapsułki z kwasem hialuronowym. Istnieją również alternatywne, naturalne sposoby na zmniejszenie (spłycenie) zmarszczek. Jest to olej kokosowy na zmarszczki.

Olej kokosowy to nie tylko antyoksydanty

Olej kokosowy zawiera przeciwutleniacze, które chronią organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Charakteryzuje się on właściwościami antybakteryjnymi, przeciwwirusowymi i przeciwgrzybiczymi. Znajdujący się w składzie oleju kokosowego kwas laurynowy, organizm przekształca do monolaurin, który zwalcza bakterie i wirusy takie jak opryszczka i grypa. Ponadto, może zwalczać szkodliwe bakterie monocytogenes i pierwotniaki takie jak Giardia lamblia.

Olej kokosowy jako skoncentrowane serum dla skóry

Olej kokosowy stanowi idealny kosmetyk do masażu, ponieważ może być stosowany jako skutecznie nawilżający preparat dla wszystkich typów skóry. Aby zmniejszyć zmarszczki i zniwelować skutki przedwczesnego starzenia może on być wmasowany w skórę każdego wieczoru przed snem. Dodatkowo olej kokosowy można stosować do leczenia chorób skóry takich jak łuszczyca, egzema i atopowe zapalenie skóry, a także rybia łuska.

Olej kokosowy na zmarszczki palacza

Badania pokazują, że palenie tytoniu może powodować przedwczesne starzenie się. Skóra nałogowych palaczy jest aż około pięć razy bardziej narażona na rozwój nadmiernych zmarszczek niż u osób niepalących. Starzenie się jest procesem, którego nie można zatrzymać, ale można w znacznym stopniu spowolnić. Stan naszej skóry jest pierwszym wyznacznikiem naszego wieku i stanu zdrowia. Skóra sucha, szara pozbawiona blasku niestety dodaje nam lat. Właściwości oleju kokosowego pozwalają na spowolnienie procesu starzenia się skóry, jej szybszą regenerację, nawilżenie i odżywienie.

Zobacz również: Niedobór kolagenu.

Polecane produkty

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Fife B., Kokos. Naturalny antybiotyk, Wydawnictwo Vital, Białystok 2014.
  2. Fife B., Olej kokosowy, Wydawnictwo Vital, Białystok 2020.
  3. Piotrowska A., Totko-Borkusiewicz N., Klucznik A., Olej kokosowy – możliwości zastosowań kosmetycznych, Postępy Fitoterapii, 2/2019.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami