Aktualizacja: 11 lutego 2008

Inne korzyści SpirulinySpirulina jest naturalnym produktem o największym potencjale. Zawiera wszystkie ważne aminokwasy, chlorofil, beta karoten i inne fotosyntezatory. Jest ona jedynym zielonym produktem naturalnym zawierającym kwas GLA, który stymuluje wzrost. Dodatkowo odpowiedzialny jest za dobrą kondycję włosów i skóry. Łagodzi także niektóre objawy artretyzmu.

Spirulina a badania

Bazując na licznych badaniach dotyczących Spiruliny, naukowcy mają nadzieję, że użycie tej algi i jej ekstraktów może obniżyć liczbę zachorowań na nowotwory i choroby wirusowe. Możliwe jest wyeliminowanie objawów anemii, zatruć i osłabienia układu odpornościowego. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chin, Rosji, Indii i innych krajów badają tą niesamowitą roślinę, aby w końcu ujawnić jej cały potencjał. Potrzeba więcej badań potwierdzających działanie Spiruliny na chorych na AIDS i inne, śmiertelne choroby. Jednak już teraz wiadomo na pewno, że jest to zdrowe pożywienie i doskonale wpływa na polepszenie naszego zdrowia, jak również samopoczucia.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...