Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 3 marca 2022

Usuwania owłosienia - naturalne metodyUsuwanie owłosienia i ogólne pojęcie depilacji nie musi kojarzyć się jedynie z gabinetem kosmetycznym i bolesnym woskowaniem. Obecnie istnieje wiele naturalnych i domowych metod radzenia sobie z niechcianym owłosieniem. Przedstawiamy kilka sposobów jak w naturalny i domowy sposób samodzielnie wykonać depilację.

Usuwania owłosienia – naturalne metody

Maseczka z kurkumy.

Kurkuma stosowana była już wiele lat temu przez kobiety w Indiach, głównie do celów rozjaśniających skórę. Oprócz działania rozjaśniającego kurkuma wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a jej dość charakterystycznym działaniem jest hamowanie wzrostu włosów. Stąd też wykorzystywana jest do zabiegów kosmetycznych jako forma maseczki usuwającej niechciane owłosienie.

Sposób wykonania

2 łyżeczki kurkumy należy wymieszać z niewielką ilością wody lub mleka. Następnie połączyć składniki tak, aby powstała z nich gęsta masa. Na oczyszczoną skórę należy nałożyć powstałą masę na około 20 minut. Po tym czasie zmyć maseczkę letnią wodą.

Pasta cukrowa czyli miód, cukier i cytryna.

Pasta cukrowa jest metodą znacznie delikatniejszą dla skóry niż wosk, który oferują nam gabinety kosmetyczne. Fakt, że jest delikatniejsza nie oznacza, że jest mniej skuteczna. Nie ma konieczności wybierania się na zabieg do specjalisty, można spróbować wykonać ją samemu w domu.

Sposób wykonania

Szklankę cukru należy wymieszać z 1/4 szklanki miodu i dodać odrobinę soku z cytryny. Następnie podgrzać powstałą masę w garnku na niewielkim ogniu i odczekać aż trochę ostygnie. Po jej ostudzeniu należy nałożyć powstałą pastę na oczyszczoną wcześniej skórę i wykonywać depilację energicznymi ruchami. Po usunięciu włosków ze skóry warto ją nawilżyć nakładając krem na bazie aloesu, który dodatkowo załagodzi niekiedy powstające po depilacji delikatne zaczerwienienia.

Maseczka z soczewicy i ziemniaków.

Nie od dziś wiadomo, że ziemniaki posiadają właściwości wybielające skórę. Takie działanie wykazują również w stosunku do włosów. Jeśli połączymy je z soczewicą, mieszanka ta zadziała w taki sposób, że staną się one słabsze oraz mniej widoczne.  Z tego też względu zaczęto stosować te składniki jako kosmetyk do usuwania zbędnego owłosienia.

Sposób wykonania

Aby stworzyć taki kosmetyk należy namoczyć w wodzie niewielką ilość soczewicy, a następnie wymieszać z dwoma wcześniej obranymi i pokrojonymi ziemniakami. W celu wzbogacenia maseczki w szersze właściwości i składniki odżywcze warto dodać do niej sok z połówki cytryny i łyżeczkę modu. Tak powstałą masę należy dokładnie wymieszać, a następnie położyć na oczyszczoną wcześniej skórę i pozostawić na około 20 minut. Po upływie tego czasu maska może zaschnąć na skórze, więc należy usunąć je palcami, delikatnie zdrapując ze skóry.

Maseczka z białka jaja kurzego.

Oprócz działania ściągającego, białka jaja kurzego znane jest również z działania redukującego owłosienie.

Sposób wykonania

Białko jaja należy połączyć z łyżką białego cukru oraz z małą łyżeczką mąki kukurydzianej. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, aż powstanie z nich jednolita,  gładka masa. Następnie należy nałożyć ją na miejsce depilowane i odczekać kilkanaście minut do momentu aż maseczka zaschnie na skórze. Po jej dokładnym zastygnięciu delikatnie zerwać w taki sposób, aby nie wywołać podrażnienia skóry.

Kamfora, biały pieprz i olejek migdałowy.

Po zastosowaniu takiego połączenia widoczne jest przede wszystkim osłabienie struktury włosków. Z racji tego, że składniki tej maseczki mają stosunkowo mocny aromat mogą wywołać na skórze delikatne pieczenie. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ jest to naturalna reakcja na dość intensywne składniki maseczki.

Sposób wykonania

Pieprz należy zmielić w młynku i zmieszać z niewielką ilością kamfory i olejkiem migdałowym. Następnie powstałą mieszaninę należy nałożyć na skórę i utrzymać przez 15 minut, późnej zmyć letnią wodą. Taki zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie.

Polecane produkty

Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami