Kolagen do picia
Kolagen do picia

Domowe sposoby na niestrawnośćDomowe sposoby na niestrawność obejmują m.in. stosowanie naparów ziołowych, ciepłych okładów czy wykonywanie akrupresury. Metod, które dają możliwość pozbycia się tego problemu jest wiele. Jednak, które z nich okazują się być najbardziej skuteczne? Podpowiadamy.

Domowe sposoby na niestrawność

Niestrawność zwykle odczuwalna jest jako uczucie pełności oraz mocnego ucisku w okolicy nadbrzusza. Dodatkowo towarzyszy temu zgaga, odbijanie się, gazy, nudności, wymioty, a także biegunka. Powodem tego zjawiska może być spożywanie zbyt dużej ilości pokarmu, jedzenie w szybkim tempie lub zbyt mała ilość kwasów żołądkowych. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym można pozbyć się tego przykrego problemu.

1. Imbir.

Naturalne związki występujące w imbirze wspomagają procesy trawienne, a także wykazują działanie przeciwskurczowe. Zaleca się wypicie naparu z imbiru po spożyciu posiłku.

2. Głodówka.

Objawy niestrawności można załagodzić również głodówką, jeśli oczywiście organizm dobrze ją znosi. W razie złego samopoczucia równie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie lekkostrawnej diety z wykluczeniem kawy oraz alkoholu.

3. Aktywność fizyczna.

W przypadku niestrawności wszelki ruch dla chorego w większości przypadków jest sprawą ostateczną. Mimo to aktywność fizyczna w takim przypadku jest wskazana. Ruch w jakiejkolwiek postaci poprawia procesy trawienne, a także zapobiega zaparciom.

4. Spokojne jedzenie.

Szybkie jedzenie, a także spożywanie posiłku bez dokładnego pogryzienia jest wręcz zabójcze dla układu pokarmowego. W takiej sytuacji ma on duże cięższe zadanie do wykonania. Efektem tego są wzdęcia, uczucie pełności czy zgaga.

5. Soda oczyszczona.

Soda oczyszczona osłabia kwasy żołądkowe, wykazuje również działanie wiatropędne. Sodę należy rozpuścić w szklane wody i wypić. Należy jednak wiedzieć, że może powodować ona nadmierną ilość gazów w żołądku, dlatego też zaleca się dodawanie do napoju kilka kropel soku z cytryny.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami