Jesienna wyprzedaż
Jesienna wyprzedaż

Aktualizacja: 5 listopada 2020

Skuteczne sposoby na cellulitCellulit – zmora każdej kobiety. Niestety każda z nas wie jaki to problem. Najczęściej pojawia się na udach, brzuchu, piersiach i pośladkach. Sprawia, że czujemy się nieatrakcyjnie i chowamy nasze ciało. Istnieją jednak skuteczne sposoby na walkę z cellulitem i czas najwyższy je poznać.

Cellulit – jak powstaje

Cellulit pojawia się na naszej skórze i sprawia, że wygląda ona nieestetycznie i nieatrakcyjnie. Najczęściej widoczny jest na udach i pośladkach. U kobiet po ciąży może się pojawić na brzuchu i piersiach. Są trzy rodzaje cellulitu i wyróżnia się je ze względu na sposób ich powstawania.

Cellulit wodny – już sama nazwa wskazuje nam, że pojawia się on przez problemy z gospodarką wodną w naszym organizmie. Cellulit wodny powstaje najczęściej u osób szczupłych z suchą skórą. Nadmiar wody zatrzymany w naszym organizmie sprawia, że woda podskórna utrudnia prawidłowy przepływ krwi. Może również utrudniać redukcję tłuszczu oraz spowalniać metabolizm komórkowy.

Cellulit tłuszczowy – jest powodowany przez zbyt szybkie schudnięcie. Może być również powodem nadwagi i otyłości. Pojawia się wtedy, gdy magazynowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. W efekcie czego nasza skóra rozciąga się i tworzą się w nie przerwy. W ubytki skóry wpływają komórki tłuszczowe, przez co pojawiają się nieestetyczne gródki na skórze.

Cellulit obrzękowy – jest on związany z zaburzeniami pracy układu krążeniowego i limfatycznego. Przy cellulicie obrzękowym kończyny są ciastowate, a największy obrzęk pojawia się wieczorem. W łatwy sposób możemy go u siebie zdiagnozować. Wystarczy w skórę wcisnąć place, jeśli zostawi on widoczny dołek, to znak, że cierpimy na cellulit obrzękowy.

Sposoby na walkę z cellulitem

Jak wszyscy wiemy, najlepiej jest zapobiegać, niż później zwalczać. Jednak często zapominamy o tej zasadzie. Wymienione poniżej sposoby pomogą nam zapobiec powstawaniu cellulitu, ale są również skuteczne w walce z nim. Jeśli zaczniemy się do nich stosować, jesteśmy, w stanie poprawić kondycję i wygląd naszej skóry.

Pij dużo wody

Prawidłowe nawadnianie naszego organizmu sprawi, że będziemy zdrowi i wpływanie pozytywnie na naszą urodę. Zaleca się picie nawet dwóch litrów płynów dziennie i jest to absolutne minimum, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta to podstawa, jeśli chcemy mieć piękną, jędrną i gładką skórę. Jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów, to pojawić się mogą problemy zdrowotne i związane z urodą. Dlatego należy pamiętać, by zdrowo się odżywiać. Powinniśmy wyeliminować z naszej diety tłuszcze nasycone, węglowodany i cukry, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Odpowiednia ochrona

Odpowiednia ochrona jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o zdrowie naszej skóry. Jeśli wychodzimy na słońce, warto odpowiednio przygotować do tego naszą skórę. Promienie słoneczne wnikają w warstwy naskórka i uszkadzają włókna kolagenowe i elastynę. Przez to nasza skóra starzeje się, traci na jędrności i wysusza się, a to może mieć wpływ na powstawanie cellulitu. Dlatego przed opalaniem, najlepiej posmarować się kremem z filtrem, który ochroni nasz przed działaniem promieni UV.

Masaże

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale masaże poprawiają krążenie, co pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry. Dzięki regularnym masażom możemy poprawić jędrność skóry i przyśpieszyć proces regeneracji. To może się okazać pomocne nie tylko w zapobieganiu powstawaniu cellulitu, ale przede wszystkim w procesie jego usuwania.

Peeling skóry

Peeling jest pomocny w zwalczaniu cellulitu. Wiele kobiet z niego rezygnuje. Jest to jednak błąd, ponieważ pilingi mogą poprawić wygląd naszej skóry. A to wszystko za sprawą poprawy krążenie oraz pozbycia się starego naskórka. Piling powinno wykonywać się przynajmniej cztery raz w tygodniu. Koreanki robią go codziennie i nie mają problemów z cellulitem. Warto więc pokierować się koreańskimi zasadami pielęgnacji.

Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami