Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Zioła na pasożytyZioła to jeden z naturalnych sposobów odrobaczania ludzkiego organizmu. W Polsce kuracje tego typu wykonuje się dość rzadko, choć należy wiedzieć, że przynoszą dobre efekty. Na jakie zioła warto się zdecydować, aby zyskać zdrowie i lepsze samopoczucie?

Owsiki, glista ludzka, świerzbowiec ludzki, wesz ludzka oraz włosień kręty to tylko niektóre pasożyty, które mogą atakować ludzki organizm. WHO szacuje, że problem ten dotyczy najczęściej dzieci, u których higiena nie zawsze stoi na wysokim poziomie, a także dlatego, że często wkładają do ust brudne ręce.

Jak dochodzi do zarażenia pasożytami?

Problem zarażenia się pasożytem dotyczy szczególnie najmłodszych, ze względu na to, że często spędzają czas na placach zabaw w piaskownicy, a także rodzin, u których w domu występują psy i koty. W tzw. grupie ryzyka znajdują się również osoby będące smakoszami sushi, tatara, mięsa oraz wędlin.

Zioła na pasożyty

Stosowanie ziół na odrobaczanie organizmu to czynność, która znana jest od dawna, choć w Polsce rzadko praktykowana. Za skuteczne uważa się przede wszystkim rośliny gorzkie i ostre. Należą do nich: goździki, owoce granatu, pestki dyni, mięta pieprzowa, piołun pospolity, tymianek oraz czosnek. Właściwości przeciwpasożytnicze wykazują również mniej popularne rośliny jak np. dymnica pospolita. Działanie zmniejszające aktywność glisty jelitowej czy owsików wykazuje tatarak, oman oraz liść orzecha włoskiego.

Oprócz produktów typowo ziołowych właściwości przeciwpasożytnicze wykazuje również:

1. Piołun pospolity.

Piołun pospolity podaje się w formie płynnego ekstraktu (herbata) lub w kapsułkach. Jego przyjmowanie korzystnie wpływa na układ pokarmowy, co redukuje inne dolegliwości trawienne. Ze względu na to, że piołun w dużych ilościach działa szkodliwe, należy go spożywać wyłącznie w zalecanych przez producenta dawkach.

2. Wrotycz pospolity.

Wrotycz pospolity skuteczny jest w walce z pasożytami tj. glista ludzka, owsiki czy roztocza. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie jego naparu, zawsze na czczo. Zaleca się pić 2 do 4 razy dziennie, po 1 szklance.

3. Kamala proszek.

Kamala proszek zwalcza w szczególności tasiemca. Jest naturalnym produktem ziołowym, który pozyskiwany jest z tropikalnych drzew indyjskich i stosowany w leczeniu chorób pasożytniczych. Proszek Kamala cechuje się działaniem antybakteryjnym, przeczyszczającym i przeciwpasożytniczym. Regularne stosowanie takiej kuracji zapewni wydalanie pasożytów wraz z kałem w przeciągu 2-3 dni.

Co jeśli nie zioła na pasożyty?

Jeśli odrobaczanie organizmu metodami naturalnymi nie jest na tyle skuteczne warto skorzystać z porady lekarskiej, w której specjalista zleci wykonanie odpowiednich badań. Zalicza się do nich badania krwi, kału, moczu oraz badanie materiału genetycznego.

Terapia farmakologiczna dotycząca leczenia chorób pasożytniczych została podzielona na kilka grup, a jej klasyfikacja wynika przede wszystkim z mechanizmu działania danych leków. Niektóre z nich powodują porażenie układu mięśniowo-nerwowego pasożytów czego efektem jest ich unieruchomienie, a następne wydalenie z jelita.

Z kolei na larwy pasożytów stosuje się preparaty, które zaburzają ich przemianę materii skutecznie prowadząc do ich śmierci.

Ze względu na silne działanie tego rodzaju terapii, niesie ona za sobą ryzyko pojawienia się tzw. skutków ubocznych np. biegunka, wymioty, zawroty oraz ból głowy.

Przeciwwskazaniem do stosowania leczenia farmakologicznego jest:

Jak zapobiegać pasożytom?

Aby terapia odrobaczania organizmu była skuteczna, warto w codziennym życiu trzymać się określonych zasad:

  • myć ręce po skorzystaniu z toalety oraz przed przygotowaniem posiłku i jego spożyciem
  • myć warzywa i owoce przed jedzeniem
  • stosować rękawice ochronne do pracy w ogrodzie
  • unikać spożywania surowego mleka i mięsa
  • dbać o higienę domowych zwierząt
  • regularnie odrobaczać domowe pupile
Polecane produkty

Olej z czarnuszki w kapsułkach 100% naturalny
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Bio olej z czarnuszki w płynie 100% naturalny
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami