Najlepsza Spirulina dostępna na rynku

4.00 avg. rating (73% score) - 3 votes

Najlepsza Spirulina dostępna na rynkuMarek producentów preparatów, których głównym składnikiem jest Spirulina, jest wielu, ale godnych uwagi najwyżej kilku, a z nich można bez trudu wskazać jednego z najlepszych. Jest to według wszelkich dostępnych źródeł firma Febico, światowy lider w produkcji alg i innych naturalnych suplementów diety. Oczywiście taki osąd wymaga uzasadnienia. Oto i ono.

1. Febico prowadzi uprawy alg w naturalnych zbiornikach, których struktura idealnie odpowiada ich wymaganiom. To ważne, ponieważ mało optymalne warunki prowadzą do uruchomienia mechanizmów obronnych tych alg i np. wytworzenia pewnych zbędnych lub wręcz szkodliwych dla ludzi substancji chemicznych w komórkach glonu. Ponieważ Febico swoje uprawy prowadzi w klimacie, w którym Spirulina naturalnie występuje, ryzyko powstania takich niekorzystnych wariantów jest praktycznie żadne.

2. Ścisła kontrola jakości jest w każdym przypadku na wagę złota. Spirulina Febico jest poddawana kontroli przez laboratorium zakładowe, co stanowi pierwszy krok i zapewniane jest przez większość producentów. Cechą charakterystyczną jest natomiast regularne badanie wszystkich partii w uznanych laboratoriach zewnętrznych, które znane są z rygorystycznego prowadzenia testów (nie są to tak zwane „badania sponsorowane”, w których wynik jest znany jeszcze przed ostatecznym wyborem testów do przeprowadzenia).

3. Certyfikaty i atesty w świece suplementów znaczą wiele. Oczywiście nie wszystkie programy certyfikacyjne naprawdę świadczą o wysokiej jakości wyrobów, ale żeby zdobyć tyle wyróżnień, ile przyznano marce Febico, naprawdę trzeba wprowadzać na rynek produkt najwyższej jakości. To ważne, ponieważ produkty spożywcze, a do takich zalicza się suplementy diety, nie podlegają tak ścisłej kontroli państwowych agencji jak leki i trzeba na jakiejś podstawie wyrobić sobie przekonanie, że są one bezpieczne. Certyfikaty Febico naprawdę o tym świadczą.

4. Perforowana (rozerwana) ściana komórkowa to warunek niezbędny uwolnienia jakichkolwiek związków biologicznie czynnych z komórek algi. Febico to jedna z trzech marek, które posiadają patenty na różne metody perforacji ścian komórkowych Spiruliny i Chlorelli – w tym przypadku mówimy o metodzie skutecznej w ponad 97%. Oznacza to, że praktycznie wszystkie komórki Spiruliny i Chlorelli są dostępne dla ludzkich enzymów trawiennych – gdyby tak nie było, suplement nie mógłby wywrzeć większego działania, poza wywołaniem biegunki. W przypadku dwóch innych marek, które oferują rozerwaną ścianę komórkową w Spirulinie i Chlorelli jako suplement, skuteczność metod otwierania oscyluje w granicach 60-70%, więc znacznie niżej.

5. Doświadczenia też nie da się ignorować. Opinie ludzi, którzy przyjmują Spirulinę Febico, są w zdecydowanej większości pozytywne, natomiast w przypadku innych marek bywa z tym bardzo różnie. To ważne, ponieważ poza certyfikatami właśnie opinie innych osób są najskuteczniejszym potwierdzeniem właściwości i jakości suplementów diety. Febico może się poszczycić najlepszą opinią, więc nawet mimo wysokiej ceny preparatu warto sięgnąć właśnie po niego, a nie po tańszy, ale krytykowany zamiennik niższej jakości, co dopiero wychodzi po zakupie.

Polecane produkty:

Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz