Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 29 czerwca 2023

Żel aloesowyŻel aloesowy jak i sam aloes należy do jednych z najbardziej znanych i lubianych kosmetyków pielęgnacyjnych. Zarówno żel, sok czy kosmetyk z wyciągiem z aloesu bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skóry oraz włosów. Jakie więc właściwości wykazuje ten preparat oraz czym dokładnie się charakteryzuje?

Aloes powszechnie znany jest ze swoich właściwości nawilżających, łagodzących i kojących. Z tego względu wykorzystywany jest w pielęgnacji włosów i skóry. Produkt ten poprawia kondycję włosów, działa łagodząco w przypadku poparzeń czy podrażnień oraz przyspiesza procesy gojenia się ran.

Aloes, a dokładnie jego liście wypełnione są żelową substancją, która składa się z wody (99%) oraz wielu innych składników aktywnych. Należą do nich:

Żel aloesowy – właściwości

Żel aloesowy to produkt o wszechstronnym działaniu. Warto jednak pamiętać, że niekiedy może uczulać. Do jego podstawowych właściwości należy:

  • nawilżanie skóry i włosów;
  • łagodzenie podrażnień i stanów zapalnych skóry;
  • przyspieszenie procesów gojenia się ran, podrażnień i poparzeń;
  • redukcja swędzenia i pieczenia;
  • działanie wygładzające skórę;
  • zmniejszanie obrzęków;
  • stymulacja wzrostu włosów;
  • wzmacnianie płytki paznokciowej.

Żel aloesowy – komu jest polecany?

Żel aloesowy jest produktem hypoalergiczny pod warunkiem, że w trakcie jego produkcji nie dodane zostaną środki konserwujące czy inne substancje drażniące. Dobrej jakości żel aloesowy bardzo dobrze sprawdza się tak naprawdę przy każdym rodzaju skóry i co ważne w większości przypadków jego działanie jest bardzo zadowalające. Cechą charakterystyczną tego produktu jest fakt, że bardzo szybko się wchłania nie pozostawiając na skórze tłustego filmu.

Żel aloesowy – do czego można go wykorzystać?

1. Jako kuracja wzmacniająca włosy.

Żel aloesowy nałożony na końcówki włosów bardzo szybko poprawia kondycję, a także zapobiega ich rozdwajaniu się. Można go użyć zawsze gdy zajdzie konieczność wygładzenia niesfornych kosmyków. Jeśli nasze włosy są mocno zniszczone m.in. przez wykonywanie różnych zabiegów fryzjerskich, bardzo wskazane jest stosowanie aloesowej maski na włosy.

2. Domowa aloesowa maseczka.

Wykonując domową maseczkę warto dodać do niej żel aloesowy. Posiada płynną konsystencję, neutralny zapach i jest przeźroczysty. Dlatego nie zmieni on zapachu ani wyglądu wcześniej przygotowanej maski.

3. Kojący kompres po opalaniu i depilacji.

Schłodzony żel aloesowy wykazuje właściwości łagodzące i kojące, zarówno po opalaniu, ukąszeniu czy depilacji woskiem. Bardzo szybko łagodzi ból, szybko się wchłania i nawilża skórę, która jest wysuszona działaniem słońca.

4. Maseczka dla odwodnionej skóry.

Skóra sucha, a dodatkowo mocno opalona słońcem potrzebuje bardzo głębokiego nawilżenia. Wystarczy zaaplikować na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy żel aloesowy i poczekać aż preparat się wchłonie.

5. Na rany i podrażnienia.

Żel aloesowy posiada właściwości regenerujące oraz rozjaśniające. Z tego też względu stosowanie takiego preparatu powoduje, że skaleczenia o wiele szybciej się goją. Aby uzyskać najlepszy i wyraźny efekt żel należy aplikować na skórę regularnie przez okres 4-8 tygodni.

Gdzie można kupić żel aloesowy i jaka jest jego cena?

Żel aloesowy najlepiej kupić w sklepie z naturalnymi kosmetykami. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jego skład. Zawartość aloesu w produkcie nie powinna być mniejsza niż 90%. Cena żelu aloesowego w tubce 100-200 ml produktu kosztuje około 20 zł.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami