Jesienna wyprzedaż
Jesienna wyprzedaż

Aktualizacja: 8 listopada 2020

Nawilżanie skóry - dlaczego trzeba to robić?Nawilżanie skóry to jedna z najważniejszych czynności jeżeli chce się utrzymać zdrowy i ładny wygląd. Do tego niezbędna jest m.in. woda. To jeden z najstarszych i najtańszych kosmetyków. Nie można więc o niej zapomnieć. Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało i pragniesz, aby twoja skóra na zawsze zachowała młody i zdrowy wygląd to koniecznie stosuj ten najskuteczniejszy kosmetyk nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz.

Ile wody trzeba pić?

Kiedy nie pijemy odpowiedniej ilości wody w ciągu doby, może dojść do odwodnienia organizmu. To z kolei prowadzić będzie do przesuszenia skóry. Przez odwodnienie stanie się ona szorstka i pozbawiona blasku. Będzie bardzo wrażliwa i napięta, a na jej powierzchni w szybkim tempie pojawią się zmarszczki. Co więc trzeba zrobić, aby do tego nie dopuścić? To bardzo proste, wystarczy pić dużo wody. To jak i czy w odpowiedni sposób nawodnimy organizm ma wpływ na wygląd naszej skóry. Pojawia się więc pytanie, ile wody trzeba pić, aby organizm był odpowiednio nawodniony? Zapotrzebowanie na wodę oblicza się poprzez pomożenie 30 mililitrów przez wagę. Dla przykładu kobieta mająca masę ciała 50 kilogramów powinna wypić co najmniej 1,5 litrów wody dziennie. Jednak zmiana temperatury na wyższą sprawia, że potrzebujesz więcej płynów, ponieważ pod wpływem ciepła woda wyparowuje lub zostaje wytrącana z organizmu. Na początku picie wody w takich ilościach może być problemem, jednak z czasem stanie się nawykiem.

Jaka woda jest najlepsza?

Najlepiej wybierać wodę mineralną, chyba że istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne do jej spożywania. Są znacznie bardziej wartościowe niż wody źródlane, ponieważ jak sama nazwa wskazuje mają one w swoim składzie minerały. Znajdziemy tam m.in. magnez, wapń i żelazo. Dlatego warto wybierać wody wysoko zmineralizowane, ponieważ składniki, które dostarczą do organizmu są ważne dla zdrowia zarówno skóry, jaki i całego organizmu. Dodatkowym plusem jest to, że organizm lepiej przyswaja wody zmineralizowane niż zwykłą wodę źródlaną i chętniej wykorzystuje ją do zaspokojenia potrzeb. W ciągu doby najlepiej wypić maksymalnie 1,5 litrów wody mineralnej. To ograniczenie istnieje, ponieważ większa ilość wody mineralnej, szczególnie tej wysokozmineralizowanej, może być obciążeniem dla nerek. Należy pamiętać, że najlepsze są wody bezsmakowe. Smakowych trzeba unikać, ponieważ zawierają one wiele chemicznych dodatków i cukier, przez co woda staje się niezdrowa i kaloryczna.

Woda, a inne napoje

Woda jest płynem, który najlepiej nawadnia organizm. Jednak tę zdolność posiadają również inne napoje. Jeśli nie masz ochoty pić jedynie wody, to najlepiej wybieraj soki owocowe i warzywne. Jednak najlepsze są takie, które wykonamy samemu w domu. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy pijesz kawę lub herbatę. Oba te napoje zawierają w sobie kofeinę i zamiast nawadniać organizm, to działają wręcz odwrotnie. Dodatkowo wypłukują z organizmu cenne składniki mineralne. Jeśli jednak masz chęć na kawę, to warto pamiętać, że po jej spożyciu należy napić się wody, aby uzupełnić braki minerałów. Kiedy sięgasz po herbatę, najlepiej jeśli będzie to zielona herbata lub ziołową.

Nawilżanie skóry kremami

Oczywiście nie możesz zapomnieć o nawilżaniu skóry od zewnątrz. Do tego zadania najlepiej wybierać kremy nawilżające. W ich składzie powinny się znaleźć m.in.:

  • Kwas hialuronowy – jest to naturalny składnik skóry właściwej i tkanki łącznej. Jego zadaniem jest łączenie cząsteczek wody i magazynowanie ich w tkance. To właśnie on odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry. Wpływa na poprawę jej jędrność i elastyczności.
  • Mocznik – to naturalny czynnik nawilżający skórę. Jego obecność w kremach sprawia, że skóra staje się gładka i zmniejszają się jej podrażnienia. Mocznik zmniejsza także utratę wody.
Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami