Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami

Aktualizacja: 21 października 2020

Zielone koktajle dla malych dzieciZielone koktajle są doskonałym sposobem, aby dostarczyć dziecku łatwo przyswajalne i strawne, a także bardzo pożywne porcje owoców i warzyw każdego dnia. Warto wykorzystać ten rodzaj posiłków, ponieważ pozwolą one na prawidłowy rozwój naszej pociechy.

Kiedy można zacząć podawać dziecku zielony koktajl?

Dobrym momentem jest włączenie do diety zielonego koktajlu gdy dziecko zacznie samodzielnie jeść przeciery. Może to być około 5 miesiąca życia.  Choć wszystkie dzieci są różne, to gdy zacznie ono wykazywać zainteresowanie jedzeniem po upływie tego czasu, można zacząć podawać mu koktajle. Nie powinny one jednak zastępować mleka matki lub przecierów dla niemowląt. Mogą one być używane jako część ogólnej diety dziecka, jak i sposób, aby dodać warzywa do codziennych posiłków.

Jak podawać dziecku zielony koktajl?

Zielony koktajl może być przygotowany z różnych warzyw i owoców takich jak np. szpinak, jarmuż, banan, jabłko. Mieszanka, która nam powstanie może zostać wzbogacona również w algę Spirulina. Zacznij od podania swojemu dziecku kilku łyżeczek. Ważne jest, aby nie wprowadzać zbyt dużej ilości składników naraz, ponieważ zbyt duża liczba nie pozwoli określić, który mógł wywołać skutki uboczne jeżeli takie się pojawią. Dodawaj więc powoli i stopniowo kolejne warzywa i owoce.

Nie dodawaj środków słodzących do zielonych koktajli, z którymi chcesz się podzielić ze swoim dzieckiem. Zrób je tylko z owoców i warzyw. Kubki smakowe małych dzieci wciąż dostosowują się do nowych pokarmów i ostatnią rzeczą jakiej chcesz to ukierunkowanie ich na słodkie pokarmy.

 

Zacznij od podawania koktajlu na łyżeczce tak jak karmisz go przecierami. Gdy już będzie w stanie pić ze szklanki, asekuruj go pomagając mu. Po upływie pierwszego roku życia powinien już swobodnie pić, jednak w dalszym ciągu miej oko na to jak spożywa przygotowany koktajl. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. W tym wieku można dojść nawet do około 150 ml jeżeli będzie smakowało.

Pamiętaj!
Zielone koktajle nie powinny zastępować mleka matki. Powinny też mieć postać puree. Nie należy przygotowanego koktajlu podawać w butelce lub podawać ze słomką jeżeli dziecko nie jest na to gotowe.

Czy można podawać dziecku Superfoods?

Maca, kakao, spirulina i inne Superfoods mogą być podawane jednak w bardzo małych ilościach, a do tego nie za wcześniej. Zbyt duże ilości mogą wywołać skutki uboczne takie jak np. biegunka. Najlepiej przygotowywać zielony koktajl najprostszy jak to możliwe nie przesadzając też z ilością składników.

Spirulina w proszku
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...