Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Promocja Black Friday Spirulina Febico 1+1 Gratis

Aktualizacja: 16 października 2020

spirulina cholesterolCholesterol, często krytykowany, jest związkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Cała sztuka polega na tym, aby utrzymać prawidłowy poziom obu jego frakcji, bo dopiero zachwianie tej równowagi może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Zły i dobry cholesterol

Nie ma czegoś takiego jak zły i dobry cholesterol. Obie frakcje nośnikowe (na dobrą sprawę zresztą należy wyróżnić 3, a nie 2 takie) są niezbędne. Problemem jest dieta, która dostarcza obu frakcji w niewłaściwych ilościach – na tyle odbiegających od normy, że organizm czasem nie razi sobie z regulacją ich poziomu. Wtedy właśnie pojawia się konieczność suplementacji. Jednym ze złożonych suplementów stosowanych w regulacji poziomu cholesterolu jest Spirulina. W cytoplazmie tej algi znajdują się dwie substancje o kluczowym znaczeniu w procesach regulujących gospodarkę cholesterolową:

– kwas gamma-linolenowy (i w mniejszym stopniu inne kwasy linolenowe i linolowe);
– karnityna.

Jak działa Spirulina?

Usuwanie złogów cholesterolowych jest procesem czasochłonnym. Nadmiar cholesterolu musi zostać roztworzony i w drodze odpowiednich reakcji chemicznych przetworzony, a następnie albo zostać przebudowany w inne, tym razem korzystne substancje, albo wydalony lub przynajmniej zmagazynowany w miejscu, w którym nie będzie szkodliwy. Spirulina przyspiesza proces metabolicznej przemiany cholesterolu i jego rozkładu, dzięki czemu zwiększa usuwanie resztek cholesterolowych z organizmu.
Dzięki zawartości karnityny Spirulina ma zdolność częściowego przestawienia szlaków metabolicznych na pozyskiwanie energii z tłuszczu, dzięki czemu cholesterol będzie sukcesywnie usuwany i zużywany w procesie oddychania.

Ile czeka się na efekty?

Suplementacja Spiruliną w połączeniu z odpowiednią dietą może spowodować spadek poziomu cholesterolu nawet o 10%, ale zmiany te nie są natychmiastowe i wymagają czasu. Pierwsze efekty zwykle są obserwowane po upływie od miesiąca do trzech, w zależności od indywidualnych cech organizmu. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek zmiany są widoczne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zmieniona zostanie również dieta. W przeciwnym razie szybszy metabolizm cholesterolu nie będzie w stanie wyrównać zbyt wysokiej podaży. Nie u każdego też da się zauważyć spektakularny spadek cholesterolu – normy biologiczne dla tej klasy związków są dość szerokie, a uzyskanie pożądanych efektów w niektórych przypadkach nie jest możliwe nawet przy zastosowaniu silnych leków konwencjonalnych. W porównaniu z nimi Spirulina działa zdecydowanie łagodniej, ale też jest bezpieczniejsza dla wątroby, dlatego jest to idealny sposób na obniżenie cholesterolu przy niewielkich przekroczeniach, które nie wymagają agresywnej terapii, ale które należy opanować zanim przerodzą się w poważny problem.

Podsumowanie

Spirulina, dzięki zawartości GLA i karnityny pozwala pozbyć się nadmiaru cholesterolu. Jest to bardzo silny suplement naturalny, który pozwala na osiągnięcie znaczącego spadku poziomu cholesterolu w relatywnie krótkim czasie i bez ryzykowania stanem wątroby.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...