Węgiel aktywny na zęby

Aktualizacja

Węgiel aktywny na zębyWęgiel aktywny posiada szerokie zastosowanie w pielęgnacji naszego ciała. Jednym z nich jest wybielanie zębów. Jednak zanim zdecydujemy się na taki zabieg, warto zapoznać się ze informacjami na temat tej metody. Przedstawiamy na czym polega wybielanie zębów węglem aktywnym oraz jakie właściwości posiada ten związek.

Węgiel aktywny – czym jest?

Węgiel aktywny (leczniczy) wytwarzany jest z miazgi drzewnej, która posiada temperaturę około 900 stopni Celsjusza. Następnie aktywowany jest działaniem pary wodnej lub silnych kwasów, aby zwiększyć powierzchnię adsorpcyjną. Węgiel aktywny posiada zwykle postać czystych tabletek, które znajdują szerokie zastosowanie w pielęgnacji naszego ciała. Posiada on porowatą strukturę przez co z dużą łatwością wiąże różnego rodzaju związki organiczne takie jak kwasy, zanieczyszczenia, roślinne toksyny.

Węgiel aktywny na zęby

Dzięki swoim właściwościom węgiel aktywny bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach wybielania zębów. Oczyszcza je między innymi z osadów garbnikowych, taninowych, które są wynikiem spożywania zbyt dużej ilości kawy lub herbaty. Ważną informacją jest fakt, że węgiel aktywny to związek na tyle delikatny, że nie wypłukuje związków budulcowych szkliwa zębów. Warto pamiętać również o tym, że nie pozbędziemy się tym sposobem kamienia nazębnego. Ze względu na to, że jest substancją delikatną, węgiel aktywny może być stosowany nawet w przypadku zębów nadwrażliwych. Ponadto jest związkiem bezpiecznym (nie wykazuje działań toksycznych na organizm człowieka).

Jak wykonać wybielającą pastę do zębów z węglem aktywnym?

Węgiel aktywny dostępny jest m.in. w aptekach w postaci tabletek lub kapsułek. Bazą pasty do zębów może być olej kokosowy. Posiada on dobrą konsystencję do tworzenia takich domowych kosmetyków oraz cenne właściwości. Jeśli nie mamy dostępu do oleju kokosowego, alternatywą może być również olej sezamowy. W przypadku delikatnych i wrażliwych dziąseł dobrze sprawdzi się olej goździkowy.

Do bazy należy dodać 2 lub 3 tabletki sproszkowanego węgla aktywnego i odrobinę wody. Wszystkie składniki wymieszać ze sobą i przełożyć gotowy preparat do pojemnika przechowując w suchym i ciemnym miejscu.

Jak używać pasty do wybielania zębów z węgla aktywnego?

Przygotowaną wcześniej pastę należy nanieść na szczoteczkę, a następnie szczotkować nią zęby. Pielęgnacji poddać można również dziąsła. Nie należy obawiać się koloru pasty. Mimo że posiada kolor czarny nie pozostawia na zębach żadnego śladu. Po umyciu zębów trzeba odczekać 2-3 minuty, aby węgiel mógł zadziałać. W tym czasie można wykonać kilka ruchów przypominających płukanie jamy ustnej w celu lepszego rozprowadzenia pasty do każdego zakamarka. Istnieje również delikatniejsza forma zabiegu. Polega na tym, że nakładamy węgiel aktywny na zęby i utrzymujemy pastę przez kilka minut. Efekty mogą być już widoczne po pierwszym użyciu pasty, zwłaszcza pozbycie się osadów z kawy i herbaty.

Bezpieczeństwo

Czy wybielanie zębów węglem aktywnym jest bezpieczne? Zdania na temat bezpieczeństwa zabiegów wybielania zębów węglem aktywnym są różne. Jedni twierdzą, że jest to metoda bezpieczna inni z kolei, że niekoniecznie. Z takim ryzykiem powinny liczyć się osoby, które szczotkują zęby szczoteczką co może wpływać na naruszenie szkliwa zębów. Metoda samego nakładania pasty węglowej jest łagodniejszym rozwiązaniem i nie powinna wywołać żadnych uszkodzeń.

Węgiel aktywny jest bezpieczny dla dziąseł, z tego względu nie należy obawiać się, że w trakcie stosowania przedostaje się na nie. Ważny jest również fakt, że węgiel nie pozostawia na zębach plam, mimo swojego czarnego koloru.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
3 komentarzy:
 1. Edyta
  Edyta says:

  Metoda brzmi zachęcająco, muszę jednak poczytać więcej o tym bezpieczeństwie względem szkliwa. Jeśli się potwierdzi – działam! 🙂

  Odpowiedz
 2. Michał W.
  Michał W. says:

  O ile wiem to węgiel aktywny jest składnikiem wielu dobrych past do zębów. Niektóre kosztują nawet 80 zł za tubkę:) Jeszcze ich nie stosowałem, może warto spróbować?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *