Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami

Aktualizacja: 1 października 2017

Domowe sposoby na wybielanie zębówWybielanie zębów wcale nie musi być zabiegiem kosztowym, tak jak większość wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Wystarczy, że wykonamy je sami w domu. Dziś przedstawiamy domowe metody jak przywrócić naturalną biel zębom.

Każdy z nas doskonale wie jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech. Dlatego warto regularnie odwiedzać lekarza stomatologa, który zbada stan naszego uzębienia czy usunie ich niedoskonałości w postaci kamienia nazębnego. Jeżeli jednak mamy problem przebarwień warto wypróbować domowe metody, które nie naruszą naszego portfela, a mogą okazać się równie skuteczne co profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

1. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną.

Soda oczyszczona stanowi jeden z najbardziej popularnych metod wybielania zębów. Stosowanie jej jako roztworu do płukania jamy ustnej lub szczotkowanie nią zębów to dwa sposoby, którymi można wybielać zęby. Stosując tę metodę warto pamiętać, że soda działa mocno wybielająco. Dlatego też należy bardzo uważać z częstotliwością jej korzystania oraz stężeniem sody oczyszczonej, aby nie wpływać negatywnie na szkliwo. To może prowadzić do nadwrażliwości zębów, a co za tym idzie do rozwoju próchnicy.

2. Wybielanie zębów solą.

Metoda z wykorzystaniem soli podobna jest do metody wybielania zębów sodą oczyszczoną. Jamę ustną płucze się roztworem solnym lub moczy się w nim szczoteczkę, po czym dokładnie myje się zęby.

3. Wybielanie zębów owocami.

Do tej metody można wykorzystać banany, truskawki lub cytrusy np. cytryna. Zawarte w owocach kwasy oraz enzymy działają na zęby wybielająco. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże ich stężenie może negatywnie wpłynąć na nasze szkliwo powodując nadwrażliwość zębów, a w efekcie nawet próchnicę.

Do mycia zębów można wykorzystać rozgniecione truskawki i zastosować tak jak pastę, którą myjemy zęby. W przypadku bananów wykorzystuje się ich skórkę. Po umyciu zębów wewnętrzną stroną skórki banana należy pocierać o zęby przez około 2 minuty. Czynność tę powtarza się codziennie, rano i wieczorem.

4. Wybielanie zębów węglem aktywnym.

Węgiel aktywny jest bardzo skutecznym sposobem wybielania zębów, ponieważ posiada właściwości pochłaniania zanieczyszczeń, a także delikatnie usuwa osad nazębny. Węgiel aktywny jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie narusza szkliwa nazębnego i nie podrażnia dziąseł. Można go dostać w każdej aptece w postaci tabletek lub kapsułek, choć w przypadku wybielania zębów wygodniejszy będzie ten w tabletkach.

Węgiel aktywny należy stosować 2 razy w tygodniu z dodatkiem pasty do zębów i oleju. Dwie tabletki węgla rozdrabnia się i miesza z łyżeczką oleju kokosowego, a następnie myje zęby.

5. Wybielanie zębów kurkumą.

Właściwości wybielające zęby posiada również popularna, orientalna przyprawa, czyli kurkuma. Do jej właściwości zalicza się również działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. W celu wybielenia zębów należy sproszkowaną kurkumę zmieszać z łyżeczką oleju kokosowego oraz dwiema kropelkami olejku miętowego, a następnie umyć zęby.

Podsumowanie

Aby wybielić zęby nie trzeba od razu udawać się do gabinetu stomatologicznego. Można zastosować także domowe metody, które mogą okazać się równie skuteczne co profesjonalne zabiegi wybielające w gabinecie stomatologicznym. Mimo mniejszej inwazyjności naturalnych metod wybielania zębów, warto z rozwagą jej stosować. A wszystko dlatego, że również one mogą wywołać skutki uboczne w postaci nadwrażliwości zębów i rozwoju próchnicy.

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...