10 powodow aby codziennie przyjmowac spirulineDużo mówimy o super pożywieniu na naszej stronie Spirulina.pl, ponieważ dobrze wiemy, że istnieje tysiące składników odżywczych w suplementach spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku. Zawierają one unikalny wachlarz witamin, minerałów, enzymów i innych składników leczniczych. Potrafią nawet skutecznie walczyć z chorobą. Ale jedno pożywienie (super pożywienie, czyli superfood), które wyróżnia się wśród pozostałych, które naprawdę warto przyjmować każdego dnia jest Spirulina. Alga, która zawiera duże ilości chlorofilu i wiele innych, dających życie składników odżywczych.

10 powodów, dla których warto przyjmować Spirulinę

Poniżej przedstawiamy 10 powodów, które w jasny sposób pokazują dlaczego alga ta jest tak wartościowym, naturalnym produktem.

Pierwszy powód

Spirulina jest szczególnie bogata w białka przeciwdziałające infekcjom. Naukowcy potwierdzili, że zwiększa produkcję przeciwciał zwalczając tym samym choroby w organizmie. Ze względu na to, że Spirulina składa się z prawie 70% białka, najwięcej wśród wszystkich innych produktów spożywczych. Jest szczególnie skuteczna w zwiększaniu produkcji makrofagów, rodzaju białych krwinek, które zwalczają i zapobiegają infekcjom.

Drugi powód

W roku 2005 opublikowano badania w Journal of Medicinal Food, w których udowodniono, że Spirulina hamuje reakcje alergiczne, w tym także u osób osób cierpiących na alergiczny nieżyt nosa. Okazuje się, że regularne przyjmowanie wysokiej dawki Spiruliny może pomóc alergikom znacząco zmniejszyć objawy alergii.

Trzeci powód

W odniesieniu do krwi wykazano, że Spirulina jest skuteczna w leczeniu anemii. W swojej książce pod tytułem Healing With Whole Foods: Asian Traditions and Modern Nutrition, autor Paul Pitchford wyjaśnia, że Spirulina i inne formy mikroalg skutecznie zwiększają produkcję czerwonych krwinek. Jest to szczególnie widoczne gdy przyjmowane są w połączeniu z witaminą B12.

Czwarty powód

Bogata w fikocyjaninę i chlorofil Spirulina to również potężny “oczyszczacz” krwi. Te dwa ważne składniki nie tylko wpływają na namnażanie się nowych komórek krwi, ale także utrzymują w dobrej kondycji układ krwionośny. Chlorofil znajdujący się w tej aldze jest praktycznie identyczny jak w hemoglobinie, cząsteczkach odpowiadających za oczyszczanie krwi i transport tlenu do komórek.

Piąty powód

Spirulina zawiera wszystkie 8 niezbędnych aminokwasów egzogennych i 10 endogennych, beta-karoten, zeaksantynę, antyoksydanty, a także kompleks witamin z grupy B. To jednak nie wszystko. Zajdziemy w jej składzie również dziesiątki minerałów, w tym również pierwiastki śladowe, niezbędne kwasy tłuszczowe, kwas gamma-linolenowy oraz korzystne bakterie probiotyczne. Spirulina jest wyjątkowa w swoim działaniu, ponieważ potrafi skutecznie pobudzić układ odpornościowy do aktywności.

Szósty powód

Te same składniki odżywcze przyczyniają się detoksykacji komórek organizmu z metali ciężkich i innych toksyn. Jako potężny środek chelatujący, Spirulina dąży do wniknięcia w głąb tkanek ciała, aby usunąć toksyny takie jak rtęć, arsen, kadm, pestycydy, promieniowanie, syntetyczne substancje chemiczne znajdujące się w żywności i środowiskowe czynniki rakotwórcze. Spirulina pomaga również przy transporcie niezbędnych składników odżywczych przez barierę krew-mózg w celu zastąpienia pustych przestrzeni pozostawionych przez toksyny.

Siódmy powód

Przeprowadzone badania w roku 1988 w Japonii i kilku innych krajach wykazały, że Spirulina pomaga obniżyć poziomu cholesterolu i zmniejsza podstawowe problemy, które powodują stany zapalne, a także wpływają na gromadzenie się cholesterolu we krwi. Przyjmując regularnie, codziennie Spirulinę można skutecznie obniżyć poziom cholesterolu w surowicy krwi. To z kolei wpłynie na zmniejszoną częstotliwość wystąpienia schorzeń układu krążenia.

Ósmy powód

Osoby z nadwagą lub otyłe, próbujące schudnąć mogą również czerpać korzyści jakie daje im Spirulina, ponieważ reguluje ona metabolizm i wpływa na redukcję masy ciała. Nie tylko może pomoc zrzucić dodatkowe kilogramy, ale również rozwinie i doprowadzi do wzrostu czystej masy mięśniowej. Jest to m.in. spowodowane bardzo wysokim poziomem i przyswajalnością białka.

Dziewiąty powód

Wiele osób, które regularnie przyjmują Spirulinę od dłuższego czasu zauważają znaczącą poprawę w zakresie zdrowia psychicznego. A to dlatego, że zawiera ona wyjątkowo wysoki poziom L-tryptofanu. Jest to aminokwas, który produkuje neuroprzekaźniki melatoniny i serotoniny w mózgu. Spirulina to bezprecedensowy produkt dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu. Wpływa ona na poprawię nastroju, zwiększa pamięć i działa uspokajająco.

Dziesiąty powód

Spirulina to również szeroki wachlarz przeciwutleniaczy, niezbędnych kwasów tłuszczowych i składników odżywczych. Substancje te pomagają pielęgnować skórę i włosy.  Dodatkowo alga ta skupia się na przeciwdziałaniu szkodliwym czynnikom, które przyczyniają się do wypadania włosów czy wpływają na przyspieszone starzenie się skóry. Może ona pomóc odmłodzić największy narząd organizmu od wewnątrz.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...