Koniec z dietetyczną manią

Koniec z dietetyczną manią

Aktualizacja

Koniec z dietetyczną maniąZ ręką na sercu: Ile rożnych diet już wypróbowaliście? Jedną, dwie, trzy – czy jeszcze więcej? I jak? Osiągnęliście wymarzoną wagę? Czy znowu dogonił Was efekt Jo-Jo? Nie przejmujcie się tym. To nie Wasza wina. Wytłumaczenie, dlaczego na dłuższą metę nie udaje się osiągnąć zamierzonego efektu jest proste: większość diet po prostu nie działa.
Nowocześni biochemicy już dawno poczynili to odkrycie. Nie gra tu roli stara mądrość mówiąca o tym, że pierwsze stracone kilogramy to tylko woda i zmagazynowane cukry. Przyczyna dietetycznego niepowodzenia leży gdzie indziej: wszystkie diety redukujące ilość kalorii zaprzeczają same sobie. Co prawda zmuszają tkankę, węglowodory, białka lub też tłuszcze do przemiany w energię – ale jednocześnie zawiązują komórki tłuszczowe lub blokują mechanizmy uwalniające tłuszcz (zdolności lipolityczne).

Odkąd istnieją urządzenia analizujące, dzięki którym naukowcy mogą obserwować życie komórki tłuszczowej jak przez wielką lupę, dokonano zdumiewających odkryć w dziedzinie walki z nadwagą i otyłością. Odkrycia te dają nową nadzieję wszystkim tym, którzy nie mogą się odnaleźć w temacie kontroli wagi. Co więcej: kilogramy mogą znikać, zgrabna sylwetka może się na powrót trwale formować. I to w zupełnie naturalny sposób. Zapomnijcie o wszystkim, co do tej pory przeczytaliście lub usłyszeliście o odchudzaniu – ta wiedza jest już przestarzała!

1 komentuj

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *