Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki

Aktualizacja: 21 kwietnia 2022

Ciastka z musli i miodem (przepis)Ciastka z musli i miodem to energetyczny produkt o wysokich wartościach odżywczych. Są one naturalną przekąską, którą w prosty sposób można przygotować samemu w domu. To zdrowy sposób na pozbycie się głodu.

Składniki

Do przygotowania ciasteczek konieczne są następujące składniki:

Warto wybierać ekologiczne produktu, deklarowane przez producenta jako Bio. Mamy wówczas gwarancję ich najwyższej jakości.

Ciastka z musli i miodem – przepis

Na suchej patelni prażymy orzechy i słonecznik. Po chwili dosypujemy sezam cały czas mieszając. Pilnujemy, aby nasiona i orzechy nie przypaliły się. Następnie dosypujemy żurawinę, morele oraz płatki owsiane, mieszając bez przerwy. Dodajemy masło i miód. Mieszamy tak długo, aż masa zacznie brązowieć i kleić się. Na przygotowany wcześniej papier do pieczenia wykładamy masę i rozwałkowujemy. Kroimy według naszego uznania.

Na koniec tak przygotowane ciastka odstawiamy na kilka godzin.

Ciastka z musli i miodem

Ciastka z musli możemy spożywać na śniadanie lub jako przekąska między posiłkami. Smacznego!

Polecane produkty

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami