Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 7 marca 2024

Spis treści

Pytanie


Witam,
potrzebuję kupić tabletki na przytycie dla szczupłej żony, wiek 40 lat. Odżywki w proszku odpadają, bo żona szybko zniechęciła się do takich szejków. Proszę o podpowiedź co zamówić?

Damian

 

Odpowiedź


Panie Damianie,
w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić czy występują jakiekolwiek problemy związane ze zdrowiem, a następnie dobrać odpowiednie postępowanie w celu usunięcia przyczyny wywołującej ten stan.

Jeżeli jednak nie ma żadnych problemów zdrowotnych i przeciwwskazań, to w drugiej kolejności trzeba byłoby zwrócić uwagę na dietę. Odpowiednio dobrana, może wspomóc przybrać na masie Pana żonie i spowodować wzrost masy ciała poprzez zwiększenie czystej masy mięśniowej. Bardzo ważne przy niedowadze jest spożycie właściwej ilości białka. Jego obecność w ustroju gwarantuje przyrost masy mięśniowej. Dobrym źródłem są ryby, mięso, jaja, rośliny strączkowe i Spirulina. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku niedowagi nie zaleca się łączenia w jednym posiłku białka i węglowodanów, ponieważ znacznie obciąża to układ pokarmowy i zwiększa zużycie energii.

W przypadku osób z niedowagą szczególne znaczenie w diecie mają zdrowe tłuszcze takie jak m.in. Omega 3. Warto wprowadzić do diety odpowiednie ilości olejów roślinnych, a także 2 razy w tygodniu tłuste ryby morskie. Do posiłków można dodawać pestki słonecznika, czy pestki dyni. Ważne, aby tłuszcze dostarczały do 30% energii pochodzącej z pożywienia.

Ważne również będą w tym przypadku regularne ćwiczenia. Z kolei odpowiednio dobrana suplementacja będzie wpływała na szybszą regenerację, poprzez dostarczenie niezbędnych składników odżywczych (takich jak wysokiej jakości białko, witaminy, minerały itp), a to przekładać się będzie na szybsze budowanie czystej masy mięśniowej. Produktami, które mógłbym polecić w takim przypadku są:

1. Spirulina + Chlorella (https://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-chlorella-naturalne-oczyszczenie-organizmu) – połączenie tych obu alg w jednej tabletce spowoduje, że dostarczone zostaną naturalne, wysokiej jakości składniki odżywcze takie jak białko, witaminy, minerały (Spirulina), a także dojdzie do oczyszczenia organizmu z toksyn, co przełoży się na mniejsze obciążanie układów organizmu (układ odpornościowy, układ nerwowy, układ krwionośny itp), które musiałyby wykonać większą pracę, czyli zużyć więcej niepotrzebnej energii, a to z kolei powoduje spalenie większej ilości kalorii. Dodatkowo, Spirulina i Chlorella razem oprócz dostarczenia tych ważnych składników, niezbędnych m.in. w budowaniu czystej masy mięśniowej, wpłynie na regulację metabolizmu.

2. Kolagen (https://sklep.spirulina.pl/produkty/kolagen-naturalny-do-picia) – praktycznie każda tkanka w naszym organizmie zbudowana jest z kolagenu. Jednak każdego dnia dochodzi do naturalnych procesów degeneracyjnych. To przekłada się na przymus regeneracji i zużywanie większej energii, czyli ponownie spalanie kalorii, a przy niskiej masie ciała, ich utrata w ten sposób jest niekorzystna. Dlatego warto dostarczać kolagen naturalny, który uzupełni powstające niedobory. Nie tylko przełoży się na unikanie wyżej wspomnianego argumentu, ale również poprzez uzupełnienie, kolagen wpłynie na poprawę jakości skóry (m.in. zmniejszenie zmarszczek) i stawów (redukcja bólu lub zapobieganie), które buduje.

3. Omega 3 (https://sklep.spirulina.pl/produkty/omega-3-perilla-czysty-roslinny-olej-omega-3) – roślinny, tłoczony na zimno, wysokiej jakości, naturalny olej z pachnotki zwyczajnej, który będzie uzupełniał dietę w zdrowe tłuszcze.

Mam nadzieję, że pomogłem. Gdyby pojawiły się jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, proszę o kontakt, chętnie pomogę 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapeuta

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami