Oczyszczenie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksynToksyny zbierające się w ludzkim organizmie mają wpływ na działanie niemal wszystkich narządów i układów. Początkowe, lekkie obawy podtrucia bywają przez wielu bagatelizowane. Dopiero ich nasilenie skłania nas do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kuracji oczyszczającej. To właśnie wtedy decydujemy się na oczyszczanie organizmu.

Ludzkie ciało jest przystosowane do usuwania gromadzących się w nim toksyn. Układy – pokarmowy i moczowy, a także płuca i skóra są odpowiedzialne za wydalanie z organizmu szkodliwych substancji oraz zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki pracy tych organów niewielkie ilości toksyn nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Sytuacja ulega zmianie, gdy szkodliwych substancji jest za dużo i naturalne mechanizmy obronne zawodzą. Wówczas należy wesprzeć organizm w walce z truciznami. Oczyszczanie organizmu z toksyn jest procesem, który można, a nawet trzeba wspomagać. Istnieje na to wiele sprawdzonych, zdrowych sposobów.

Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami

Oczyszczanie organizmu może kojarzyć się z trudnym i skomplikowanym procesem, wymagającym specjalistycznej wiedzy i konkretnych umiejętności. W celu wsparcia naturalnych mechanizmów oczyszczania, wystarczy jednak podstawowa znajomość pracy organizmu oraz jego procesów detoksykacji.
Przed podjęciem decyzji o sięgnięciu po medykamenty, wielu z nas zastanawia się nad tym, jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami. Ta metoda wydaje się być mniej inwazyjną dla ciała, a także bliższą naturze.

Istnieje wiele możliwości aby oczyścić organizm ze złogów, usprawnić funkcjonowanie narządów i układów oraz wpłynąć na poprawię własnego samopoczucia. W niemal każdej domowej kuchni można znaleźć produkty, które wspomagają procesy detoksykacji, trzeba jedynie wiedzieć, po które z nich warto sięgnąć. Do najpopularniejszych zaliczamy:

 • wodę – mineralną, niegazowaną
 • wodę z sokiem z cytryny – działa odkwaszająco
 • zieloną herbatę – wpływa na przyspieszenie przemiany materii
 • zioła – stosowanie naparów z mniszka lekarskiego, białej brzozy czy kopru włoskiego
 • dietę wegańską – pomaga odciążyć układ pokarmowy
 • płyny – lekkostrawne zupy
 • głodówkę – maksymalnie przez dwa dni, najlepiej pod okiem lekarza

Oczyszczanie organizmu z toksyn to nie tylko wprowadzanie do diety rozmaitych produktów, ale również eliminacja czynników nasilających odkładanie się złogów. Czynniki te to między innymi:

 • papierosy
 • alkohol
 • narkotyki
 • napoje zawierające kofeinę
 • cukier
 • niektóre leki w tym leki przeciwbólowe
 • żywność wysoko przetworzona

Oczyszczanie organizmu domowymi sposobami może trwać od kilku dni do kilku tygodni, zależnie od podjętych metod oraz indywidualnych potrzeb danej osoby.

Jak usunąć toksyny z organizmu – oczyszczające właściwości alg

Algi to rośliny charakteryzujące się wieloma cennymi właściwościami. Stosowanie produktów je zawierających, pozwala odżywić organizm oraz w naturalny sposób pozbyć się szkodliwych substancji, kumulujących się w jego wnętrzu.
Zastanawiając się nad tym, jak oczyścić organizm z toksyn, warto wziąć pod uwagę użycie suplementów diety.

1. Chlorella. Sekretem skuteczności tego preparatu jest budowa komórkowa Chlorelli. Jej zewnętrzna powłoka nie ulega trawieniu w żołądku. Toksyny i zbędne produkty przemiany materii zostają zatrzymane we wnętrzu algi, a następnie wydalone z organizmu. Dzięki tabletkom na oczyszczenie organizmu Chlorella, można skutecznie oczyścić go z zanieczyszczeń i metali ciężkich. Produkt zapewnia delikatne wsparcie dla naturalnych mechanizmów obronnych ludzkiego ciała.

2. Spirulina + Chlorella. To połączenie alg daje zadziwiające rezultaty w oczyszczaniu organizmu. Suplement diety Spirulina+Chlorella wspomaga działanie układu pokarmowego – przyspiesza przemianę materii oraz likwiduje zaparcia. Prawidłowa praca układu pokarmowego przekłada się na poprawę ogólnego samopoczucia oraz wyglądu zewnętrznego. Stosowanie produktu skutkuje między innymi zwiększeniem odporności, zregenerowaniem się uszkodzonych tkanek organizmu, a także zastrzykiem energii i poprawą ogólnej kondycji.

3. Green Detox. Koktajl oczyszczający Green Detox jest produktem opracowanym przez specjalistów w zakresie oczyszczania i odżywiania organizmu. Zawarte w nim roślinne przeciwutleniacze i błonnik pokarmowy pomagają w usuwaniu toksyn i odkwaszeniu organizmu. Suplement wspiera pracę układu pokarmowego, a także wspomaga odchudzanie.

Oczyszczanie organizmu z toksyn suplementami diety, powinno się odbywać jedynie przy użyciu naturalnych i bezpiecznych produktów. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady lekarskiej.

Oczyszczanie wątroby z toksyn

Wątroba jest jednym z największych organów w ciele człowieka. Funkcje jakie pełni to przede wszystkim: funkcja wydzielnicza, metaboliczna, magazynująca oraz detoksykacyjna, mająca za zadanie oczyszczanie organizmu z toksyn. Wątroba rozkłada amoniak (związek trujący dla organizmu) w mocznik, a także przekształca toksyny (leki, alkohol) w substancje nieaktywne, obojętne dla organizmu.
Nadmierna kumulacja toksyn w organizmie, błędy żywieniowe oraz długotrwałe stosowanie leków, mogą zbyt mocno obciążać wątrobę oraz zaburzać jej pracę. Wówczas konieczne jest wsparcie tego organu z pełnieniu jego podstawowych funkcji.

Oczyszczanie wątroby z toksyn polega w dużej mierze na stosowaniu diety bogatej w minerały i witaminy oraz ziół o działaniu odtruwającym i oczyszczającym, między innymi: pokrzywy, mięty, dziurawca, imbiru, kopru włoskiego, mniszka lekarskiego, kory brzozy czy czarnuszki.
W oczyszczaniu wątroby z toksyn pomocne może być także zastosowanie suplementów diety. Jednym z produktów o działaniu oczyszczającym jest Heparan – naturalny preparat zawierający ekstrakty roślinne, wspomagające regenerację komórek wątroby oraz proces jej detoksykacji.
Aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie wątroby, należy przyspieszyć proces odbudowy jej komórek – hepatocytów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ostropestu plamistego, rzepiku oraz karczochu. Zioła te naturalnie wspomagają proces regeneracji wątroby. Warto także wprowadzić do diety jogurty i kefiry, będące bogatym źródłem bakterii trawiennych.

Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami

Jelito grube stanowi część układu pokarmowego, która jest odpowiedzialna za oczyszczanie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn.
Nieprawidłowy styl życia – stosowanie diety bogatej w tłuszcze nasycone, żywność wysoce przetworzoną, biały cukier, leki oraz używki – może zaburzyć pracę tego ważnego organu, czego skutkiem bywają najczęściej długotrwałe i uciążliwe zaparcia. Te z kolei mogą doprowadzić do groźnego dla człowieka samozatrucia organizmu.

Działania, mające na celu poprawę perystaltyki jelit, powinny być podejmowane z rozmysłem. Zamiast decydować się na użycie środków przeczyszczających, które nie pozostają obojętne dla organizmu, warto wypróbować oczyszczania jelita grubego domowymi sposobami.
Pierwszym krokiem na drodze do oczyszczania jelit powinna być zmiana diety na bogatoresztkową. Produkty obfitujące z błonnik (otręby pszenne, płatki owsiane, ciemne pieczywo) skutecznie wymiotą ze światła jelita wszelkie zaległości, nie uszkadzając przy tym delikatnego nabłonka. Poza produktami zawierającymi błonnik pokarmowy, należy włączyć do diety takie, które wesprą naturalne mechanizmy oczyszczania. Można do nich zaliczyć, między innymi:

 • czarny orzech o działaniu odrobaczającym,
 • czosnek – działa przeciwpasożytniczo i przeciwgrzybiczo,
 • grejpfrut – niszczy bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty.

Wprowadzając modyfikacje w diecie, nie można zapomnieć o płynach. Wypijanie codziennie dwóch litrów niegazowanej wody mineralnej, powinno jak najszybciej zmienić się w zdrowy nawyk.

Aby oczyszczanie organizmu z toksyn było bardziej efektywne, należy wprowadzić w życie dodatkowe zmiany. Zwrócenie większej uwagi na higienę osobistą oraz aktywność fizyczną sprawią, że organizm zacznie sprawniej funkcjonować.
Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami może przynieść długotrwałą poprawę jego funkcjonowania, pod warunkiem, że nie zrezygnujemy z pozytywnych zmian w diecie zaraz po uzyskaniu pierwszych efektów .

Objawy oczyszczania organizmu z toksyn

Reakcje organizmu na oczyszczanie możemy podzielić na dwie grupy – na odpowiedzi negatywne i pozytywne.
Negatywne objawy oczyszczania organizmu z toksyn związane są z szokiem, jaki przeżywa nasze ciało, poddawane detoksowi. Rozchwianiu ulega zarówno sfera fizyczna, jak i psychika. Najczęstszymi, wczesnymi skutkami oczyszczania organizmu są zmęczenie i ból głowy. Rozregulowanie układu pokarmowego może się objawiać zaparciami, biegunką i wzdęciami. Naturalną reakcją na detoks są także zmiany skórne, szczególnie w obrębie twarzy. Osoba poddawana oczyszczaniu może odczuwać przemęczenie i smutek, może jej także towarzyszyć uczucie niepokoju. Wszystkie wyżej opisane objawy, świadczą jedynie o tym, że oczyszczanie organizmu z toksyn przebiega w prawidłowy sposób.

Pierwszy etap oczyszczania organizmu jest dla nas swoistą próbą sił. Po kilkudniowym, złym samopoczuciu przychodzi czas na pozytywne zmiany. Oczyszczony organizm zaczyna funkcjonować sprawniej i bardziej harmonijnie. Praca układu pokarmowego ulega uregulowaniu, poprawia się także wygląd i kondycja skóry. Pozytywnym skutkiem oczyszczania organizmu z toksyn jest spadek masy ciała i poprawa sylwetki. Osoba po oczyszczaniu organizmu czuje się zdrowsza, młodsza i pełna energii. Towarzyszący jej wcześniej problem bezsenności, staje się już tylko przykrym wspomnieniem. Poprawie ulega ogólne samopoczucie. Pozytywne skutki oczyszczania wpływają na pracę wszystkich narządów i układów organizmu człowieka.

Podsumowanie

Problem kumulowania się toksyn w organizmie dotyczy każdego z nas. Środowisko w jakim żyjemy, powietrze, którym oddychamy a także codzienne wybory żywieniowe, doprowadzają do tego, że nasze ciała przestają prawidłowo funkcjonować. Wszystkiemu winne są wszechobecne toksyny, zanieczyszczenia i konserwanty. W dzisiejszym świecie jest ich tak dużo, że naturalne mechanizmy obronne człowieka zaczynają szwankować. Jedynym sposobem na pozbycie się trujących zaległości, jest oczyszczanie organizmu z toksyn, zarówno domowymi sposobami jak i przy pomocy suplementów diety.

Mimo, że początkowe objawy oczyszczania organizmu są mocno uciążliwe, nie warto się poddawać. Nasza cierpliwość i samozaparcie zostaną wkrótce sowicie nagrodzone. Oczyszczony organizm powraca na właściwe tory. Każdy z układów organizmu odczuwa ulgę, po pozbyciu się podtruwającego go balastu. Czystsze ciało skutkuje także pozytywnymi zmianami w psychice. Poprawa nastroju, uczucie radości i błogostanu nagradzają nam cały trud procesu oczyszczania.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
3 komentarzy:
 1. Andrzej
  Andrzej says:

  Zgadzam się, że spirulina jest bardzo pomocna. Tylko że należy stosować tą wysokiej jakości, a w związku z tym i ceny, aby nie narażać się na nieprzyjemne skutki uboczne.

  Odpowiedz
 2. Kasia
  Kasia says:

  Oczyszczanie organizmu z toksyn nie tylko pomaga pozbyć się wielu chorób, ale także uodparnia nas, a nawet pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Na […] jest tez wiele ciekawych rad o oczyszczaniu organizmu z toksyn. Moje wcześniejsze próby odchudzania nic nie dawały, a dzięki oczyszczaniu schudłam, pozbyłam się alergii i moja skóra w końcu nie ma problemów. Polecam 🙂

  Odpowiedz
 3. Alicja
  Alicja says:

  Spirulina naprawdę działa! W tamtym roku 3 razy chorowałam na grypę. W tym roku od ponad 2 miesięcy przyjmmuję tylko spirulinę i wszyscy w około chorują a ja nie. Stałam się jej zagorzałą fanką. I jak to mówią, teraz już wiem, Spirulina nie bez powodów nazywana jest superfood!!! Warto było się przekonać 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *