Wiosenna wyprzedaż kwas hialuronowy
Wiosenna wyprzedaż kwas hialuronowy

Aktualizacja: 14 września 2016

Objawy choroby nerekNerki to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Znajdują się w jamie brzusznej i pełnią niezwykle ważną rolę w naszym organizmie: są odpowiedzialne za detoksykację, ponieważ poprzez filtrowanie naszej krwi usuwają zanieczyszczenia.

Funkcja nerek

Prawidłowe działanie nerek jest niezwykle ważne dla naszej krwi jak i dla całego organizmu. Najważniejsze funcje nerek to:

– usuwanie wraz z moczem nadmiaru odpadów i płynów z organizmu;

– są odpowiedzialne za produkcję witaminy D3, przez co wpływają na kondycję układu kostnego;

– wspomaganie utrzymania równowagi kwasowo – zasadowej;

– stabilizacja ciśnienia tętniczego krwi.

Dlatego też, jeżeli ich działanie jest w jakikolwiek sposób zagrożone, nasz organizm obarczony jest ogromnym ryzykiem pojawienia się poważnych chorób.

Niepokojace objawy – jak je rozpoznać

Warto wiedzieć jak rozpoznać objawy, a tym samym jak szybko zapobiec uszkodzeniom lub niewydolności nerek.

Zmiany w moczu

Najczęstsze i najwcześniejsze objawy obejmują:

  • pienisty mocz
  • ciemny kolor moczu
  • częste oddawanie moczu lub problemy z jego oddawaniem
  • wstawanie i oddawanie moczu w nocy
  • ból odczuwalny podczas ruchu w okolicy poniżej żeber
  • podwyższone ciśnienie tętnicze
  • blady kolor skóry, obrzęki, opuchlizna, cienie pod oczami

Istnieją zioła, które mogą wspomóc ich pracę. Więcej o nich dowiesz się z naszego artykułu: Zioła na nerki – jakie wybrać?

Obrzęki

W przypadku osłabionej czynności nerek, należy wyeliminować nadmiar płynów z organizmu, które prowadzą do powstawania obrzęków twarzy, kończyn i stawów.

Duszność

Objaw ten często powiązany jest z uszkodzeniem nerek. Obniżona liczba czerwonych krwinek wskutek nagromadzonych toksyn w płucach powoduje zmniejszenie ilość tlenu w organizmie.

Wysypki skórne

Niewydolność nerek może prowadzić do nagromadzenia odpadów i toksyn, a tym samym do powstawania swędzących wysypek skórnych. Odpady gromadzą się we krwi, przez co skóra wygląda na podrażnioną, suchą i niezdrową. Problemów tych niestety nie można łatwo rozwiązać przy użyciu kremów, ponieważ ich główne źródło leży wewnątrz naszego organizmu.

Metaliczny smak w ustach

Nagromadzenie odpadów we krwi zmienia smak żywności i prowadzi do nieświeżego oddechu.

Brak koncentracji i zawroty głowy

Niewydolność nerek, tak samo jak ciężka anemia, prowadzi do słabszej cyrkulacji krwi i przepływu tlenu do naszego mózgu, a to kończy się problemami z pamięcią, zaburzeniami koncentracji, zawrotami głowy i zamroczeniami.

Ból

Ból odczuwany w obszarze nerek wskazuje na obecność kamieni nerkowych i infekcje dróg moczowych.

Zmęczenie

Zdrowe nerki produkują hormon zwany EPO (Erytropoetyna), odpowiedzialny za produkcję czerwonych krwinek (erytrocytów) przez szpik kostny. Jeśli liczba czerwonych ciałek krwi zmniejsza się, prowadzi to do ogólnego zmęczenia, spowolnienia pracy mózgu i problemów mięśniowych. Objawy te mogą być również przypisane do ciężkiej niedokrwistości.

Dlatego też, aby zapobiec jakimkolwiek problemom z nerkami należy spożywać żywność nieprzetworzoną oraz pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Dodatkowo każdego dnia możemy sięgnąć po Chlorellę, która wykazuje działanie oczyszczające organizm z wszelkich toksyn, uzupełnia niedobory żelaza, powodujące niedokrwistość. Chlorellę można przyjmować w postaci tabletek lub może być idealną bazą do zielonych koktajli, które w ostatnim czasie stały się numerem jeden wśród osób dbających o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.

Polecane produkty

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami