Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 10 czerwca 2023

Najlepsza Chlorella na rynkuNajlepsza Chlorella na rynku to taka, która pochodzi ze sprawdzonego źródła, wykazuje wysoki potencjał bezpieczeństwa oraz jest skuteczna w długoterminowej podaży. W rzeczywistości nie istnieje jeden suplement diety, który można okrzyknąć mianem najlepszego. Ważne jest jednak, aby podczas zakupów wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybierzemy pełnowartościowy suplement wysokiej jakości.

Najlepsza Chlorella na rynku – jak ją znaleźć?

Organizm każdego człowieka może inaczej reagować na suplementy diety. Należy więc znaleźć optymalny produkt, który jest skuteczny dla danej osoby. Warto jednak szukać wśród sprawdzonych, najlepszych suplementów diety. Poniżej przedstawiamy parametry, na które warto zwracać uwagę podczas wyboru Chlorelli.

Skład Chlorelli

Suplementy diety z Chlorellą powinny mieć czysty, naturalny skład. To alga, która zawiera w sobie już wszystkie cenne składniki odżywcze:

Dlatego nie wymaga żadnych dodatków. Z całą pewnością w składzie produktu nie powinniśmy znaleźć sztucznych konserwantów, chemicznych uzupełniaczy, aromatów czy barwników. To związki całkowicie niepotrzebne, zbędne, które obniżają jakość Chlorelli.

Chlorella sprzedawana jest w postaci łatwych do połknięcia tabletek. Suplementując ją, należy kierować się dawkami zaleconymi przez producenta. Zwykle jednak zaleca on przyjmowanie 6 tabletek dziennie, w których łącznie znajduje się 3000 mg omawianej algi. Sprawdź, czy zawartość czystej Chlorelli w wybranym przez Ciebie produkcie jest wystarczająca.

Proces produkcji

Suplementy diety nie muszą przechodzić tak wnikliwych badań jak ma to miejsce w przypadku leków. Dlatego niektórzy producenci wypuszczają na rynek produkty niesprawdzone, których bezpieczeństwo w żadnym stopniu nie zostało potwierdzone. Podobnie jak skuteczność. Właśnie dlatego wybierajmy suplementy diety, które mimo braku odgórnych wymogów przeszły stosowne badania.

Przykładowo Chlorella firmy bioalgi została przebadana przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) pod względem zawartości metali (ołów i kadm) oraz w kierunku wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Konsument otrzymuje więc gwarancję, że jest produktem całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu. Z tego względu można ją podawać nawet dzieciom.

Rodzaj Chlorelli

Istnieje kilka gatunków Chlorelli, a różnią się one między sobą składem. Choć są to nieznaczne różnice, warto je znać przed dokonaniem wyboru:

  • Chlorella sorokiniana – to niezwykła, odkryta stosunkowo niedawno alga o cennych właściwościach i składzie znacznie bogatszym niż Chlorella vulgaris (dotychczas najpopularniejsza wśród suplementów diety). Na skalę masową hoduje się ją przede wszystkim w Tajwanie, gdzie zbiorniki wodne wyróżnia najwyższa czystość;
  • Chlorella vulgaris – popularna alga o cennych właściwościach zdrowotnych, jednak zawierająca mniej wartościowych składników (zwłaszcza witamin i minerałów) niż poprzedni rodzaj;
  • Chlorella pyrenoidosa –  od lat 90-tych już oficjalnie nie istnieje. Jeśli jest sprzedawana pod taką nazwą oznacza, że jest wątpliwej jakości. Posiadała skład i właściwości podobne do Chlorelli vulgaris.

Zgodnie z ogólnymi informacjami dotyczącymi składu i właściwości wszystkich rodzajów alg, Chlorella sorokiniana jest najlepszym wyborem.

Zobacz również: Chlorella z certyfikatem.

Najlepsza Chlorella na rynku – ile może kosztować?

Hodowla algi w czystych i kontrolowanych zbiornikach wodnych, pozyskanie jej do celów produkcyjnych oraz sama produkcja i przeprowadzone kontrole to spory wydatek. Można się zatem spodziewać, że lepszej jakości suplementy diety z Chlorellą będą droższe, aby mogło to być opłacalne dla producenta. W przypadku suplementów diety płacimy za jakość, własne bezpieczeństwo i skuteczność produktu. Cena dobrej jakościowo Chlorelli waha się w zakresie 100-120 zł.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 1/2016.
  2. Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., Muszyńska B., Suplementy diety zawierające Chlorella Vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny, XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Kraków 2017.
  3. Safi C., Zebib B., Merah O., Pontalier P., Vaca-Garcia C., Morphology, composition, production, processing and applications of Chlorella vulgaris: A review, Renewable and Sustainable Energy Reviews, 35/2014.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami