Aktualizacja

Omega 3Kwas tłuszczowy Omega 3 pomaga zwalczyć depresję i działa korzystnie na pesymistyczny nastrój. A dlaczego?

Kwas Omega 3

Kwas Omega 3 jest składnikiem budulcowym komórek nerwowych mózgu. Zbudowane są z niego również osłonki neuronów. Tłuszcze, które dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem wbudowują się w te komórki. Nie jest zatem obojętne czy tłuszcze te pochodzą ze zwierząt (pomijam tu ryby), fast foodów czy margaryn utwardzanych. Tłuszcze nasycone i chemicznie “obrobione ” powodują sztywnienie osłonek. A im mniej elastyczne osłonki, tym wolniej przebiega przewodzenie impulsów miedzy komórkami. W procesie tym biorą udział neuroprzekaźniki m.in. serotonina czy dopamina. Jeśli osłonki z powodu złej diety są usztywnione, neuroprzekaźnikom trudniej jest się przyczepić do ich powierzchni, a tym samym przepływ informacji z komórki do komórki jest upośledzony.

Omega 3 bioalgi

Upośledzone przewodnictwo nerwowe

Zatem upośledzone przewodnictwo serotoniny powoduje skłonność do depresji i agresywnych, impulsywnych zachowań, natomiast dopaminy – rozregulowanie układu odpowiedzialnego za odczuwanie przyjemności. Tak więc kwasy omega 3, naturalnie zawarte w rybach są dobrym sposobem na poprawę samopoczucia.

Omega 3 - czysty roślinny olej z Pachnotki zwyczajnej
Omega 3 to naturalny produkt zawierający w swoim składzie czysty, roślinny olej, z pełniącymi istotną rolę w odżywianiu człowieka kwasami tłuszczowymi Omega 3. Jest on pozyskiwany z rośliny o nazwie Perilla frutescens.
Zobacz tutaj ...