Aktualizacja

Jak zażywać, ile razy dziennie i po ile tabletek spiruliny?Spirulina sprzedawana jest zazwyczaj w tabletkach. W takim przypadku najlepsze efekty daje spożywanie 2 – 5 tabletek, 3 razy dziennie. Bardzo uniwersalnym przelicznikiem jest też przyjmowanie 1 tabletki na 10 kg masy ciała. Przykładowo, gdy ważymy 60 kg to przyjmujemy 6 tabletek dziennie.

Dawkowanie Spiruliny

Alga ta występuje jeszcze w innych postaciach, jednak jedną z najlepszych (jeśli chodzi o łatwość spożywania) są właśnie tabletki. Wszystko dlatego, że są łatwe do przełknięcia, a gdy potrzebujemy dodać Spirulinę do koktajlu, zawsze można je rozkruszyć, ponieważ są one sprasowane na zimno.

Bardzo istotne jest, aby spożywać Spirulinę regularnie. Nie jest to tak, że będziemy jedli ją przez kilka dni i poczujemy od razu zmianę (tak jak to się dzieje np. po wypiciu pewnej ilości alkoholu). Zaniedbując swoje zdrowie przez kilka lat, nagle nie odbudujemy go w mgnieniu oka. Ale dobra nowina jest taka, że samopoczucie i ogólne odczucie poprawy zdrowia jest zauważalne już po około 2 tygodniach regularnego stosowania. Dlatego jeszcze raz należy zaznaczyć, bardzo ważna jest systematyczność.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...