Wyprzedaż wiosenna
Wiosenna wyprzedaż

Aktualizacja: 3 października 2020

5 powodów, aby przekonać się do algi SpirulinaSpirulina w ostatnim czasie zyskuje na popularności ze względu na niesamowite właściwości energetyczne. Wszystko dlatego, że jej skład jest bardzo bogaty w łatwo przyswajalne substancje przez organizm człowieka. Ale czy wiesz, że te algi były źródłem pożywienia w Ameryce Środkowej już od IX wieku? Spirulina była podstawowym składnikiem diety Azteków i uważali ją za główne źródło niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze właściwości Spiruliny.

Jakie właściwości posiada Spirulina?

1. Wysoka zawartość białka.

Dietetycy zalecają przyjmowanie około 56 g białka u mężczyzn i około 46 g u kobiet każdego dnia. Badania pokazują, że odżywcza Spirulina posiada od 65 do 71% białka, podczas gdy wołowina zawiera go zaledwie 22%. Oznacza to, że Spirulina ma trzy razy więcej kompletnego białko w porównaniu do wołowiny. Dodatkowo nie posiada prawie żadnego cholesterolu i ma mniej niż 4 kalorie na gram.

2. Zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne.

Aminokwasy są budulcem białek, co oznacza, że wpływają na budowę oraz naprawę mięśni i tkanek. Dziewięć niezbędnych aminokwasów to: fenyloalanina, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, treonina, tryptofan i walina. Żaden z nich nie występuje naturalnie ludzkim organizmie. Trzeba więc je dostarczyć z zewnątrz, aby można było prawidłowo funkcjonować. Spirulina zawiera wszystkie te dziewięć aminokwasów w odpowiedniej proporcji.

3. Zawiera chlorofil.

Chlorofil to biocząsteczki, które niezbędne są do fotosyntezy. Dla szybkiego przypomnienia, mówiąc w uproszczeniu, fotosynteza to proces, w którym roślina przekształca energię świetlną w związki organiczne. Spirulina zawiera chlorofil w bardzo dużych ilościach, a jego właściwości to:

  • oczyszczenie krwi
  • detoks organizmu
  • usuwanie toksyn z wątroby
  • zwiększanie poziom tlenu w komórkach
  • odkwaszanie organizmu
  • jest bogaty w enzymy, które pobudzają regenerację komórek
  • ma działanie przeciwzapalne

4. Właściwości oczyszczające.

Mimo że obecne życie ma wiele zalet takich jak np. podróże samolotem, mieszkanie w dużych miastach gdzie wszędzie jest blisko, to jesteśmy o wiele bardziej narażeni na działanie toksyn niż wcześniejsze pokolenia. Szkodliwe substancje chemiczne niestety znajdują się się w żywności, którą jemy, ubraniach jakie nosimy, a nawet powietrzu, którym oddychamy. Spirulina odtruwa układ pokarmowy. Alga ta jest w stanie związać metale ciężkie, a nawet radioaktywne izotopy i usunąć je z organizmu. Ponadto badania wskazują, że Spirulina zawiera właściwości wirusobójcze poprzez ich unieczynnienie.

5. Zawiera więcej wapnia niż szklanka mleka.

Wapń jest związkiem chemicznym znajdującym się w organizmie. Odpowiada za budowę i utrzymanie zdrowych kości. Źródłem wapnia najczęściej jest mleko, ser, jogurt i inne produkty mleczne. Jednak ponad 60% populacji na świecie nie może trawić laktozy, cukru znajdującego się w mleku. Można wtedy sięgnąć po alternatywne źródła. Tutaj Spirulina sprawdzi się bardzo dobrze, ponieważ zawiera 26 razy więcej wapnia niż szklanka mleka.

Polecane produkty

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami