Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 30 listopada 2023

Jakiej firmy Spirulina jest najlepsza?Jakiej firmy Spirulina jest najlepsza i co wpływa na jej wysoką jakość? W dzisiejszych czasach, gdy popularność suplementów diety znacznie rośnie, warto pozostać świadomym konsumentem i dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru produktów. Dotyczy to również Spiruliny, jako że na rynku znaleźć można wiele preparatów wątpliwej jakości.

Jakiej firmy Spirulina jest najlepsza?

Istnieje kilka firm oferujących Spirulinę wysokiej jakości. Jedną z nich jest bioalgi, stawiająca na bezpieczeństwo i skuteczność oferowanych suplementów diety. Dlaczego właśnie ta firma jest tak polecana?

Kraj pochodzenia Spiruliny

Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się wysoko w górach, a wszystko odbywa się z wykorzystaniem źródlanej wody z Mt. Da-Wu na Tajwanie. Uprawa lokalizuje się w miejscu stałego nasłonecznienia, gdzie średnia temperatura wynosi około 25 stopni C. Nie naraża to (jak ma to miejsce w przypadku sztucznego nasłonecznienia) na powstawanie stresu oksydacyjnego wewnątrz komórek algi. W efekcie oferowana Spirulina zachowuje wszystkie składniki odżywcze i witaminy w najwyższym stężeniu i jakości.

Szeroki wybór produktów ze Spiruliną

W ofercie tego producenta znajdziemy oba najpopularniejsze rodzaje Spiruliny – Spirulinę w proszku oraz Spirulinę w tabletkach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Dodatkowo wychodząc naprzeciw konsumentom o zwiększonym zapotrzebowaniu na niektóre składniki mineralne, w ofercie dostępne są również produkty takie jak Spirulina + cynk, Spirulina + selen czy Spirulina + żelazo. Osoby chcące kompleksowo wspierać zdrowie i zadbać o detoksykację organizmu mogą zaopatrzyć się w Spirulinę + Chlorellę. Produkty dostępne są w różnych rozmiarach np. 150 g i 240 g w przypadku Spiruliny w proszku.

Certyfikaty i potwierdzenie jakości

Nie istnieje obowiązek przeprowadzania badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności suplementów diety, jak ma to miejsce w przypadku leków. W konsekwencji wiele dostępnych powszechnie produktów nie wyróżnia się dobrą biodostępnością lub zawierają w składzie szkodliwe związki. Jakość Spiruliny bioalgi została jednak niejednokrotnie potwierdzona i pomimo braku konieczności przeprowadzania dodatkowych badań, producent się na nie zdecydował. Każda Spirulina bioalgi posiada liczne certyfikaty jakości, takie jak:

  • analiza mikrobiologiczna;
  • badania na obecność wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA);
  • certyfikat potwierdzający brak zawartości jodu;
  • certyfikat jakości ISO 22000;
  • certyfikat jakości HACCP ISO 22000;
  • certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice).

Konsument ma więc gwarancję, że regularna suplementacja będzie nie tylko skuteczna, ale i w pełni bezpieczna. Tak wysokiej jakości Spirulinę można podawać nawet dzieciom.

Skład Spiruliny Bioalgi

Badania i inwestycje pozwoliły producentowi na stworzenie wyłącznie naturalnej algi, bez stosowania jakichkolwiek dodatkowych składników pomocniczych, wypełniaczy czy przyspieszania naturalnego wzrostu tej rośliny. W składzie nie znajdują się absolutnie żadne chemiczne dodatki. W produkcie lokuje się wyłącznie czysta Spirulina, a w przypadku algi wzbogaconej również składniki mineralne (np. cynk, żelazo, selen) czy Chlorella (równie korzystna alga, którą warto bliżej poznać).

Wydajność i cena

Opakowanie Spiruliny w tabletkach bioalgi zawierające 250 tabletek kosztuje niecałe 100 zł, a nierzadko spotkać można atrakcyjne promocje cenowe. Przyjmując zalecaną przez producenta dawkę daje to 41 pełnych dni suplementacji, przy czym za 1 dzień wychodzi zaledwie 2,4 zł. To mniej niż w przypadku codziennego kupowania soków owocowych w sklepie (które zwykle zawierają w składzie sporo cukru i wcale nie są takie zdrowe). Dostępne są również większe opakowania zawierające 400 lub 800 tabletek, które są jeszcze bardziej opłacalne i wydajne.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Capelli B., Cysewski G., Potential health benefits of Spirulina microalgae, Nutrafoods, 9/2010.
  2. Fenert F., Zarzycki P., Charakterystyka wybranych właściwości leczniczych cyjanobakterii z rodzaju Arthrospira, Bromatologia i Chemia Toksykologiczna, 2/2015.
  3. Zdrojewicz Z., Idzior A., Kocjan O., Spirulina i błonnik witalny a leczenie otyłości, Medycyna Rodzinna, 1/2015.
  4. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami