Suplementy dla senioraSuplementy dla seniora często brane są pod uwagę, ponieważ ludzie starsi są w grupie podwyższonego ryzyka, jeżeli chodzi o nieprawidłowe odżywianie. Składa się na to wiele czynników.

Czynniki wpływające na nieprawidłowe odżywianie:

  • z wiekiem następuje zmniejszenie masy ciała i zapotrzebowanie na energię;
  • starsi ludzie spożywają mniej jedzenia;
  • apetyt może zostać zmniejszony na skutek stopniowej utraty zmysłów smaku i zapachu;
  • spożywanie lekarstw może skutkować zmniejszeniem apetytu oraz zmniejszyć przyswajanie witamin i minerałów;
  • wzrasta zapotrzebowanie na niektóre składniki m.in. wapń, witaminę E, witaminę D, ryboflawinę, kwas foliowy, witaminę B12 i proteiny.

Skutki nieprawidłowej diety

Nieprawidłowa dieta i braki wymienionych wyżej składników skutkują:

Odpowiednia i zbilansowana dieta jest podstawą dla osób starszych. Jednak uzupełnianie jej codzienną suplementacją w postaci witamin i minerałów, a także innych niezbędnych składników odżywczych jest rozsądnym sposobem na uniknięcie niedoborów, tak częstych w późniejszych latach życia.

Suplementy dla seniora

Osoby starsze powinny wybierać suplementy z mała zawartością żelaza, bądź zupełnie bez jego udziału. Nadmiar żelaza w podeszłym wieku może skutkować większą podatnością na raka i choroby serca. Należy też stosować środki, które zawierają nie więcej niż 100% dziennego spożycia witaminy A, gdyż na starość jest ona bardziej przyswajalna i bardziej skuteczna niż w młodym wieku. Jej nadmiar może skutkować:

Specjalnie zalecane dla osób starszych są:

Na rynku obecnych jest wiele suplementów diety polecanych ludziom starszym. Wybierając je przeczytajmy ulotkę, aby upewnić się, że żaden ze składników nie jest dla nas niebezpieczny. I pamiętajmy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy skontaktować się z lekarzem.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...