Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Promocja Black Friday Spirulina Febico 1+1 Gratis

Aktualizacja: 15 października 2020

Suplementy na latoLato kojarzy się ogólnie ze sprzyjającą pogodą, dobrymi warunkami do uprawiania sportu i podejmowania zwiększonej aktywności i przeciętnie lepszego samopoczucia, jeśli nie liczyć upalnych dni. Tak naprawdę jednak wcale może nie być tak pięknie – wysoka temperatura, zwiększony wysiłek fizyczny, zmiana trybu życia: to są czynniki, które mogą powodować niedobory wielu substancji chemicznych, dlatego na lato warto rozważyć wprowadzenie konkretnych suplementów diety.

Zmiana diety

Lato to nie tylko większa podaż witamin pochodzących z naturalnych źródeł. Na pewno przynajmniej kilka razy wyskakujesz do znajomych na grilla albo na wakacjach nad morzem korzystasz z usług wędzarni ryb. Pamiętaj jednak, że zwiększony udział tłuszczów w diecie może negatywnie wpływać na ogólną kondycję organizmu, a także na stan skóry oraz pracę układu pokarmowego. Jeśli jesteś miłośnikiem potraw grillowanych, powinieneś zabezpieczyć przede wszystkim swoją wątrobę, przed którą naprawdę sporo wyzwań. Można to zrobić różnymi suplementami, ale najbardziej wszechstronne działanie wykazują Chlorella i Spirulina. Te glony nie tylko dostarczają wielu cennych witamin i minerałów, ale także wspomagają oczyszczanie i przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu, a potrawy grillowane, choć smaczne, zawierają sporo związków, które są w zasadzie niestrawne i muszą zostać unieszkodliwione.

Słońce, które szkodzi

Słońce, a konkretnie zwiększony indeks promieniowania ultrafioletowego, to poważne wyzwanie dla skóry. Pomijając nawet kancerogenne oddziaływanie bezpośredniego operowania promieni UV, wystawienie skóry na silne światło może skutkować przyspieszeniem procesów starzenia, przebarwieniami oraz wysuszaniem skóry. Aby ustrzec się od tych zmian, przydatnych może być kilka różnych suplementów. Jako czynniki zabezpieczające przed wolnymi rodnikami, należy przyjmować witaminę E, która stanowi dodatek do kosmetyków, ale powinna być także podawana jako suplement diety. Warto także zainteresować się zaletami młodego jęczmienia, który jest bardzo bogaty w najróżniejsze antyoksydanty. Przed przebarwieniami skutecznie ochronią suplementy złożone – tutaj również przydatne mogą być algi Chlorella i Spirulina, które korzystnie oddziałują na proces angiogenezy, czyli tworzenia naczyń krwionośnych. Dobrze ukrwiona skóra to lepsza dystrybucja substancji odżywczych i większe szanse na to, że zadziałają naturalne mechanizmu przeciwdziałania odbarwieniom. Bardziej złożonym problemem jest wysuszenie skóry. Tutaj warto przyjrzeć się przede wszystkim dwóm substancjom: koenzymowi Q10, który poprawia ogólną kondycję skóry, wygładza koloryt i pobudza naturalne procesy ochronne, współuczestnicząc w łańcuchu przekazywania energii, a także kwasowi hialuronowemu. Ta druga substancja jest naturalnym budulcem błon komórek skóry i służy przede wszystkim utrzymywaniu wilgoci. Kwas hialuronowy stosowany zewnętrznie doskonale się wchłania. W każdej postaci zwiększa nawodnienie zewnętrznych warstw skóry, więc można go stosować także po opalaniu zamiast kremów lub balsamów.

Suplementy dla wydolności

Wzrost aktywności fizycznej jest oczywiście z wielu powodów korzystny dla zdrowia, jednak na początku lata, dopóki nie przyzwyczaisz się do nowego stylu życia, może męczyć. Warto wspomóc się na przykład suplementami na bazie Spirulina: wspomagają one przemiany energetyczne, zwiększają wydolność układu krążenia i oczyszczają organizm, dzięki czemu możesz skupić się na sporcie. Dzięki wszechstronnemu działaniu Spirulina, a także Chlorella, wspomagają podjęcie aktywniejszego trybu życia, jednocześnie zapewniając wsparcie dla systemu immunologicznego oraz dbając o ogólną kondycję organizmu.

Warto także rozważyć suplementację potasu, żelaza i wapnia: te trzy substancje odpowiadają za sprawne funkcjonowanie kilku układów istotnych dla sportowca. Potas reguluje rytm pracy mięśni, żelazo tworzy hemoglobinę, niezbędną do przenoszenia zwiększonych ilości tlenu we krwi, a wapń wzmacnia naczynia krwionośne i włókna mięśniowe, a także jest ważnym elementem w układzie nerwowym, dzięki czemu działasz sprawniej i lepiej.

Podsumowanie

Lato to okazja do odbudowania nadwątlonego zimą zdrowia, ale poczucie bezpieczeństwa, jakie bierze się ze sprzyjającej aury, może być mylące. Bardzo ważne jest, aby szczególnie na początku lata, ale nie tylko wtedy, zadbać o odpowiednią podaż wszystkich istotnych pierwiastków i substancji chemicznych, żeby organizm bez problemu poradził sobie z nowymi wyzwaniami. Nie zawsze wprowadzenie owoców i warzyw wystarczy, aby ten cel zrealizować – mimo wszystkich zalet naturalnych suplementów, czasem trzeba wspomóc się dodatkowymi porcjami witamin lub minerałów.

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...